1 Żółte kartki 0
Widzów: 27331
Sędzia: Neil Swarbrick

Jack Butland Robert Elliot
26' Out Phillip Bardsley Paul Dummett
  Erik Pieters Jamaal Lascelles
  Geoff Cameron  Daryl Janmaat
  Philipp Wollscheid Steven Taylor
  Glenn Whelan Jack Colback  84' Out
  Marko Arnautovic Georginio Wijnaldum
70' Out Ibrahim Afellay  Moussa Sissoko
  Giannelli Imbula Yoan Gouffran  74' Out
  Xherdan Shaqiri Jonjo Shelvey
69' Out Jonathan Walters Aleksandar Mitrovic84' Out

26' In Marc Muniesa Żółta kartka Seydou Doumbia 84' In
70' In Mame Diouf Emmanuel Riviere74' In
69' In Peter Crouch Ayoze Pérez84' In
  Jakob Haugaard Karl Darlow
  Stephen Ireland Jamie Sterry
  Joselu Rolando Aarons
  Bojan Krkic Henri Saivet

Siódmą kolejną porażkę na boisku rywala odniosły dziś Sroki. Po jeszcze jednym bezbarwnym występie Newcastle uległo Stoke 0:1.

Piłkarze, trenerzy i członkowie sztabu medycznego Newcastle rozpływali się nad korzyściami obozu treningowego w La Manga, rację można im jednak przyznać tylko w jednym. To z pewnością nie były wakacje. Sroki wyglądały jakby do Stoke dotarły z Tyneside na piechotę. Raziły brakiem świeżości, ospałością. Od zespołu walczącego o życie należało by oczekiwać zaangażowania, nieustępliwości, gryzienia trawy. Tymczasem zawodnicy McClarena człapali po boisku, jakby stawką meczu był kupon do Tesco na 20 złoty. Do podziału ze sztabem szkoleniowym.

Laga do przodu i strata. Tak pokrótce wyglądała taktyka byłego szkoleniowca reprezentacji Anglii na to spotkanie. Koledzy próbowali jeszcze zrzucić odpowiedzialność za konstruowanie akcji na Jonjo Shelveya, jednak Anglik dzisiejszego wieczoru nie potrafił stworzyć nic, oprócz kolejnego podanie do nikogo. Drużynie brakowało jakości. Ostatnie podanie było żartem, który śmieszył chyba tylko miejscowych kibiców.

Mimo to wydawało się, że Sroki dowiozą brzydki punkt do końcowego gwizdka, bowiem gospodarze po zbombardowaniu pola karnego Newcastle serią nieefektywnych dośrodkowań dostosowali się tempem do przeciwnika. Jednak na dziesięć minut przed zakończeniem zawodów piłkę przed linią pola karnego otrzymał Xherdan Shaqiri i huknął na bramkę. Bodaj po raz pierwszy w tym sezonie zawiódł Rob Elliot, który odprowadził piłkę wzrokiem do siatki, nim złapał się z niedowierzaniem za głowę. Trudno powiedzieć, na co liczył w tej sytuacji golkiper gości.

McClaren starał się ratować sytuację wprowadzając na ostatnie minuty Ayoze Pereza i Seydou Doumbię, którzy przełamali nieco do bólu szablonową grę zespołu. Wypożyczony z Romy zawodnik widoczny był w ciągu dziesięciu minut bardziej, niż Mitrovic w ciągu osiemdziesięciu, a w doliczonym czasie gry o mały włos nie doprowadził do wyrównania, jednak kapitalną interwencją popisał się Jack Butland.