Massadio Haidara  Nacho Monreal
  Daryl Janmaat Hector Bellerin
  Jack Colback Alex Oxlade-Chamberlain  81' Out
  Georginio Wijnaldum Żółta kartka Aaron Ramsey
78' Out Moussa Sissoko Żółta kartka   Alexis Sánchez
72' Out Vurnon Anita Żółta kartka Żółta kartka Santi Cazorla
87' Out Florian Thauvin Żółta kartka Francis Coquelin
  Aleksandar Mitrovic Czerwona kartka 16' Theo Walcott70' Out

78' In Papiss Demba Cisse Mikel Arteta 81' In
72' In Ayoze Pérez Olivier Giroud70' In
87' In Siem De Jong David Ospina
  Karl Darlow Mathieu Debuchy
  Steven Taylor Kieran Gibbs
  Gabriel Obertan Calum Chambers
  Ismael Tioté Joel Campbell

Grające w 'dziesiątkę' Sroki uległy przed własną publicznością drużynie Arsenalu 0:1 i po czterech kolejkach Premier League znalazły się w strefie spadkowej.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków piłkarzy Arsenalu. Goście zdawali sobie sprawę, że podopiecznych Steviego McClarena najłatwiej napocząć w pierwszych minutach spotkania i taktyka ta o mały włos nie zakończyła się sukcesem. Najpierw jednak na drodze Kanonierów stanął Tim Krul, który nie dał się pokonać Walcottowi w sytuacji sam na sam, a po chwili sędzia Andre Marinner, który nie dostrzegł ewidentnego faulu Floriana Thauvina w polu karnym Srok.

Gospodarze odpowiedzieli bardzo niecelnym uderzeniem Moussy Sissoko, które okazało się jedynym strzałem Srok w całym spotkaniu.

Aleksandar Mitrovic tydzień temu po raz pierwszy w barwach Newcastle zakończył spotkanie bez żółtego kartonika na koncie i po kwadransie dzisiejszego spotkania najwyraźniej uznał za stosowne to nadrobić. Serb trafił Francisa Coquelina korkami w piszczel, za co arbiter odesłał zawodnika do szatni. Pełniący tego dnia rolę konsultanta telewizji BT Sport, Howard Webb, uznał, że czerwona kartka dla napastnika Newcastle była jak najbardziej słuszna. Z opinią dobrze znanego polskim kibicom sędziego możnaby dyskutować, co nie zmienia faktu, że Mitrović, który rozegrawszy w barwach Srok 135 minut zebrał już dwa żółte kartoniki i jeden czerwony, zasłużył na kubeł zimnej wody na głowę.

Po zejściu byłego napastnika Anderlechtu z boiska frustracja wdarła się w szeregi ekipy gospodarzy, co zaowocowało deszczem żółtych kartek i przez moment zdawało się, że Newcastle kończyć będzie ten mecz w dziewiątkę.

Drużyna McClarena zdołała bronić bezbramkowego remisu jedynie do 52. minuty, kiedy Fabricio Coloccini trącił piętą piłkę po uderzeniu Oxlade'a-Chamberlaina, kierując ją do własnej bramki.

Kanonierzy mieli jeszcze szanse na podwyższenie wyniku, ale bez zarzutu w bramce Newcastle po raz kolejny spisywał się Tim Krul. Tymczasem jego vis a vis mógł sobie na linii bramkowej rozłożyć pasjansa. Sroki miały koszmarne problemy z opuszczeniem swojej połowy boiska i w polu widzenia Petra Cecha w zasadzie się w dzisiejszym spotkaniu nie pojawili, w przeciągu całego meczu nie oddając choćby jednego celnego strzału na bramkę rywala.