Aleksandar Kolarov Chancel Mbemba
  Eliaquim Mangala Żółta kartka   Daryl Janmaat
  Nicolás Otamendi Kevin Mbabu53' Out
  Fernando Georginio Wijnaldum
45' Out Raheem Sterling Moussa Sissoko66' Out
  Kevin De Bruyne  Żółta kartka Vurnon Anita
75' Out David Silva Yoan Gouffran  66' Out
  Fernandinho Żółta kartka Ayoze Pérez
66' Out Sergio Agüero Aleksandar Mitrovic

45' In Jesús Navas Jamaal Lascelles 53' In
75' In Kelechi Iheanacho Ismael Tioté66' In
66' In Wilfried Bony Florian Thauvin66' In
  Wilfredo Caballero Robert Elliot
  Bacary Sagna Michael Williamson
  Martín Demichelis Siem De Jong
  Manu García Papiss Demba Cisse

Sergio Aguero zdemolował dziś Newcastle na Etihad Stadium, aplikując drużynie Steviego McClarena 5 bramek.

Ósma kolejka zgodnie z oczekiwaniami nie przyniosła pierwszego zwycięstwa Newcastle, a tym samym drużyna wyrównała swój niechlubny rekord z poprzedniego sezonu. Po przerwie na mecze reprezentacji na St. James’ Park przyjedzie ekipa Norwich i jeśli w tym spotkaniu Sroki nie przełamią fatalnej passy, należy powoli oswajać się z myślą o grze w Championship w kolejnym sezonie.

Kibice Newcastle mogli być zadowoleni z gry swojej drużyny po pierwszej połowie. Gospodarze wprawdzie przeważali na boisku, jednak ich ataki były toporne i raz po raz rozbijały się o defensywę Srok. Podopieczni Steviego McClarena ograniczali się do kontrataków i już w 18. minucie jeden z nich zakończył się sukcesem. Kevin Mbabu popędził lewym skrzydłem, płaskim dośrodkowaniem starał się obsłużyć Mitrovica, jednak na drodze piłki stanął Mangala. Poprawka Wijnalduma trafiła już jednak do adresata i Serb stał się pierwszym zawodnikiem Newcastle od niemal trzech lat, który zdobył bramkę w Premier League na Etihad Stadium.

Mimo kilku dogodnych okazji Newcastle do podwyższenia prowadzenia na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku remisowym. Kevin Mbabu zaspał przy pułapce ofsajdowej, przez co chorągiewka sędziego liniowego nie drgnęła, gdy podanie Silvy trafiło do zupełnie nieobstawionego Fernandinho. Brazylijczyk posłał piłkę przed bramkę, gdzie z najbliższej odległości wpakował ją do siatki Aguero.

Cokolwiek mówi zawodnikom w przerwie spotkania Steve McClaren, powinien tego natychmiast zaprzestać. Podobnie jak przed tygodniem, na drugą połowę zamiast piłkarzy wyszli przebierańcy w czarno-białych koszulkach. Jeśli któryś z kibiców zamarudził w przerwie przy bufecie z hot-dogami, po powrocie na trybuny przecierać musiał oczy ze zdumienia.

Nie minęło dziesięć minut gry a Sroki przegrywały 1:4. Sergio Aguero nic sobie nie robiąc z obecności piłkarzy Newcastle pakował bramkę, za bramką. Argentyńczyk nie poprzestał na hat-tricku i dopiero humanitarna decyzja Manuela Pellegrini o zdjęciu piłkarza z boiska położyła kres rzezi i oddaliła wizję dwucyfrowego rezultatu.