Forum Newcastle United Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

[S] Cele działania stowarzyszenia i jak będziemy je osiągać
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Post [S] Cele działania stowarzyszenia i jak będziemy je osiągać 
W związku ze [url=http://nufc.pl/forum/viewtopic.php?t=955]wskrzeszeniem pomysłu założenia Toon Army Poland[/url] – stowarzyszenia kibiców Newcastle United otwieram dyskusję na temat celów jego działania i tego w jaki sposób będziemy te cele realizować.

Zróbmy jak najwięcej przed ewentualnym spotkaniem założycielskim żeby to miało ręce i nogi. Samo założenie będzie tylko nic nieznaczącym papierkiem jeśli nie ustalimy tu konkretnie czego chcemy i na czym ma polegać działalność naszego stowarzyszenia.

Pozdrawiam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG

Odpowiedz z cytatem
Opinie uczestnikow zjazdu w Lebie na temat celow stowarzyszenia.

[quote="Toony vel Crouch"]Chocby z tego wzgledu ze jako stowarzyszenie mamy chyba troche wiecej do powiedzenia niz jako pojedyncza jednostka. Jak jest np. z biletami na mecze NUFC? Nie ma tak ze dla zorganizowanych grup mozna latwiej zarezerwowac miejscowki? Albo przy rezerwacji ośrodka na jeden z naszych zlotow. Uwazam, że skoro zalozenie nie jest odplatne, to nic nam napewno to nie zaszkodzi, a moze tylko pomoc. I jebac kibicow innych klubow, co z tego ze oni maja stowarzyszenia po kilkadziesiat-kilkaset osob, skoro nie sa nawet ze soba zintegrowani, nie znaja sie nawzajem we wiekszosci przypadkow. [/quote]

[quote="Pepel24"]Odnośnie celów Stowarzyszenia, to w mojej opinii powinny to być, osiągane po kolei:

Arrow Zachęcanie do integracji całego środowiska kibiców Newcastle United w Polsce, poprzez wspólne zjazdy, turnieje oraz zorganizowane wyjazdy na mecze.

Wg mnie sama instytucja Stowarzyszenia w znaczny sposób podniosłaby rangę tych naszych uroczych wypadów Wink Każdy nowy członek wstępując w nasze szeregi na pewno poczułby się bardziej wyjątkowy, a to wiadomo przyciąga ludzi Smile

Arrow Nawiązanie współpracy z klubem Newcastle United, albo chociażby próby nawiązania takiej współpracy (bo nie ulega wątpliwości, że nie będzie to łatwe) w celu np. zniżek na bilety, pomocy w zorganizowanych wyjazdach itd. itp.

Arrow Nawiązanie współpracy z zagranicznymi Fanklubami Newcastle United w celu (wiadomo) integracji Smile

O statucie, składkach myślę, ze nie ma na razie sensu rozmawiać...
Tyle ode mnie  Wink [/quote]

[quote="Dajer"][quote="Pepel24"]
O statucie, składkach myślę, ze nie ma na razie sensu rozmawiać...
[/quote]

Papel jako pierwszy rzucił pomysły i bardzo dobrze. Musimy ustalić do czego nam Stowarzyszenie.

Jednak nie zgodzę się, że o statucie nie ma sensu rozmawiać. Jak dla mnie to - obok celów - najważniejsza kwestia. Bez napisania statutu nie ma do czego się zabierać nawet...
i dobrze by było jakbyśmy wspólnie nad tym popracowali a nie na zasadzie: może ktoś coś wrzuci...[/quote]

[quote="lechmlody"]Według mnie jako fan club Newcastle powinniśmy mieć jakiś cel, do czegoś dążyć. Dla mnie tym celem powinno być zostanie oficjalnym fanclubem Newcastle United. Skoro w jakiejś Norwegii mogą być to czemu nie my? Chyba mamy jakieś większe ambicje oprócz tego, żeby się na turnieju czy zlocie spotkać i popić? Pierwszym krokiem do tego musi być założenie stowarzyszenia. Według mnie główne cele to te, które przedstawił Pepel:

Arrow Integracja kibiców Newcastle z całej Polski

Jak powiedział Pepel to stowarzyszenie podniosłoby naszą rangę.

Arrow Integracja z kibicami z poza granic naszego kraju.

Z tego co wiem to Czesi i Słowacy coś tam robią. Moglibyśmy poczynić jakieś kroki, aby się z nimi zintegrować. Skoro sami nie damy rady spełnić wymogów do zostania oficjalnym fanclubem NUFC, to może wraz z Czechami i Słowakami dalibyśmy radę?

Arrow Nawiązanie współpracy z klubem Newcastle

To jest nasz drugi krok, który powinniśmy uczynić, aby zostać oficjalnym fanclubem.

Arrow Składki to teraz temat według mnie nie potrzebny. Tym można się zająć jak już będzie po.
 Arrow Statut to według mnie jest najmniejszy problem. 90% tego to sprawy oczywiste typu, że "członkowie stowarzyszenia są uprzejmi i honorowi" czy "znakiem stowarzyszenie jest herb Newcastle przeplatany szarfą biało-czerwoną". Statut powinna zrobić jedna osoba i dać nawet tutaj na forum reszcie do przejrzenia. Swoją drogą można nawet herb przy okazji opatentować Razz

Musimy mieć jakieś ambicje poza tym, żeby się spotkać. Jak są jakiejś problemy natury prawnej to i ja mogę pomóc. Mój ojciec jest prawnikiem to myślę, ze nie byłoby problemów.

[b]STOWARZYSZENIE NIC NIE KOSZTUJE. Więc czemu tego nie zrobić?[/b][/quote]

Do tematu sporo dodal tez Dajer, ale ciezko mi calosc tutaj wstawic, wiec najlepiej jak sam sie wypowie.
Jak bede mial chwile czasu to dodam swoje pomysly.

Odpowiedz z cytatem
a co wy na to aby dodac takie ogolnikowe tematy jak
- promocja pilki noznej oraz propagowanie historii klubu
- organizownaie turnieji pilkarskich
- pokazywanie kibica w dobrym swietle medialnym

- albo z grubej rury zapraszanie gwiazd klubu na otwarcie nowych orlikow :DDDDDDDD

to co napisalem to ogolne bzdety ale z doswiadczenia wiem ze baby siedzace z pieczatka lubia miec fochy, a jak sa tematy ogolnospoleczne to zawsze idzie latwiej

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Odpowiedz z cytatem
To wszystko co wkleiles Marcin o celach, planach brzmi rozsadnie, nie sposob sie z tym nie zgodzic.

Z jednym zastrzezeniem - Dajer nie zgodze sie z Toba ze statut to najwazniejsza sprawa, ze trzeba nad nim siasc i napisac wspolnie zdanie po zdaniu.

Zgoda, formalnie jak najbardziej wazne, ale nie ma co wywazac otwartych drzwi, sa statuty innych stowarzyszen, jak najbardziej mozna z tego skorzystac, oczywiscie zmieniajac na "nasze".

Generalnie uwazam, ze za duzo jest w tym bicia piany, para idzie w gwizdek, a tak naprawde nikt do tego statutu zagladal nie bedzie, nie o to w tym wszystkim chodzi.

Macie Panowie doswiadczenie w zakladaniu stwowarzyszen z tego co czytalem,  jest to w planach od juz prawie kilku lat, wiec pora to zrobic, a nie w kolko zastanawiac sie czy dodac, do statutu ze celem bedzie, ze chcemy krzewic kulture fizyczna w narodzie i inne nic nie znaczace szczegoly.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG

Odpowiedz z cytatem
Post propoycja rozdzialu II 
w zasadzie to wlasnie jak jest rzucone cele./srodki oraz jak to najwazniejsza czesc, reszta leci wg mnie z automatu, przynajmniej w swoim poprzednim stowarzyszeniu tak zrobilismy. pozwolilem sobie nabazgrac na szybko cosik, opierajac sie o to co tu napisane zostalo. co o tym myslicie?

Rozdział II

Cele i środki działania

Celami Stowarzyszenia są:
a) promocja i propagowanie historii klubu Newcastle United w Polsce
b) stworzenie platformy wymiany informacji między swoimi członkami
c) prowadzenie działalności integrującej członków Stowarzyszenia poprzez aktywność rekreacyjną (organizowane wyjazdy na mecze, organizowane turnieje piłkarskie), towarzyską (zjazdy) oraz kulturalną
d) nawiązanie wsółpracy w zagranicznymi fanclubami Newcastle United w celu wymiany informacji, doświadczenia oraz integracji
e) działalność animacyjna, organizująca turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży
f) rozwój osób zaangażowanych w proces tworzenia mediów poprzez zainicjowanie różnego typu szkoleń, kursów, seminariów podnoszących kwalifikacje członków Stowarzyszenia
g) budowanie pozytywnego medialnego i społecznego wizerunku kibica piłkarskiego

Stowarzyszenie swe cele realizuje poprzez:

a) prowadzenie działalności wydawniczej poprzez publikowanie i aktualizację portalu informacyjnego w języku polskim
b) współpracę z innymi podmiotami zajmującymi się działalnością medialną
c) organizowanie imprez sportowych, prowadzenie zorganizowanej działalności turystycznej
d) organizacja szkoleń, wykładów, zgrupowań formacyjnych i innych form działalności, mających na celu propagowanie piłki nożnej, klubu Newcastle United, jak i samego miasta Newcastle Upon Tyne
e) współpracę międzynarodową, łącznie ze stałym kontaktem z władzami klubu Newcastle United
f) podejęcie innych działań służacych realizacji celów Stowarzyszenia

jak cos to chetnie dalej bede to redagowal, a jakby cos na szybko to moj gg - 13487249, skype - artliberation.org

Odpowiedz z cytatem
Ja, jako student animacji społeczno-kulturalnej służę pomocą w pisaniu projektów animacyjnych ( turniej kibiców) oraz pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych z UE lub z krajowych zasobów, jeśli oczywiście wyjdzie projekt spełniający wymogi takiej zapomogi.

Moim zdaniem stowarzyszenie powinno powstać, sam w 2010 założyłem 2 stowarzyszenia, chodziłem po sądach i te sprawy, więc również w tej kwestii mogę pomóc.

Panowie jak wy się zapatrujecie na kwestie składek? Ja byłbym jak najbardziej za, w zamian za składkę, członek by otrzymywał jakiś pakiet kibicowski( legitymacja członkowska?, szalik? t-shirt?) To będzie ważny aspekt psychologiczny, bo kto da hajs będzie chciał wiedzieć z się z nim stało oraz otrzymując jakąś rzecz sygnowaną Toon Army Poland będzie bardziej związany z tym przedsięwzięciem.

Ja jako papug jestem jak najbardziej za powołaniem stowarzyszenia. Wiadomo na początku będzie trudno, może będzie mało osób, ale swoją postawą i rzeczami przez nas robionymi zachęcimy innych nowych zapaleńców.

Odpowiedz z cytatem
Papug - witam zatem kolege po fachu Smile

tez jestem za skladkami, to tez pokazuje czy nam zalezy na tym stowarzyszeniu i jego rozwoju
to za co placimy, zawsze bardziej szanujemy. poza tym moge byc skladki roczne, co pewnie kazdy bedzie w stanie wygospodarowac

odnosnie legitymacji to juz gadalem w pracy. mamy maszynke co drukuje na plastikach wiec jak zeslecie mi horde zdjec, przygptujemy template to moge to podrukowac i odsylac

w samej organizacji juz gotowych imprez rowniez moge pomoc, zwlaszcza ze strony zaplecza medialnego, przygotowania informaji prasowych, kontaktow z poszczegolnymi mediami, jak i samymi sprawami prawnymi. nie mieszkam na stale w polsce, ale mamy taka polonie w uk ze mysle jakis turniej czy spotkanie z fanami lub zainteresownaymi rowniez mozna by zorganizowac

Odpowiedz z cytatem

Co do turnieju to jest już lekki zarys, ale nie będę na razie nic pisał póki nie spotkam się z burmistrzem mojego miasta.

Ty możesz pomóc w robieniu legitymacji, ja mogę pomóc w robieni t-shirtów, mianowicie mój kolega ma firmę która robi takowe rzeczy. przy większym zamówieniu koszulka nie powinna wynosić więcej niż 25 zł. Na stronie jest kilku ludzi którzy zajmują się grafiką, więc jakiś dobry projekt/y na ową koszulkę można będzie wybrać.

Każdy gdzieś ma jakieś znajomości pomocne w naszej działalności, więc jeśli zebrać to wszystko w kupę może wyjść coś fajnego. Tylko trzeba chcieć panowie.

Odpowiedz z cytatem
odnosnie grafiki to kiedys pracowalem jako grafik poki zagranica nie wezwala Smile tak wiec sluze pomyslami, szablonami, etc.
legitymacje zaden problem, jakis gadzety jak breloczki tez moge za niskie siano czy za darmo zalatwic

odnosnie umiejetnosci to jak rzucilem dziennikarsko/redaktorsko chetnie pomoge, chociaz z pisaniem o sporcie nigdy nie mialem do czynienia, jakbysmy sie na drukowany periodyk czy broszury szarpneli to w dtp dalej sobie radze

rowniez pod katem ewentualnych tematow ze strona to od strony joomla, malym specjalista pozwole sobie sie nazwac. mam wykupione 2 konta resellerskie u firm zamujacych sie tworzeniem modulow, wtyczek i innych szablonow dla joomla wiec bedzie mozna smialo korzystac, a jak cos zabraknie to chetnie dokupie wiecej na potrzby NUFC.PL

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1