Forum Newcastle United Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Cenzura w komentarzach na głównej...[!!!]
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Post Cenzura w komentarzach na głównej...[!!!] 
Chciałbym poruszyć ten temat, gdyż coraz częściej spotykam się z wulgarnymi wypowiedziami na głównej... Nie chodzi mi nawet o to, że ktoś tam dla podkreślenia czegoś okrasza swoją wypowiedź słowem na literę "k", bo wiadomo, że zespół nie rozpieszcza nas wynikami i każdy traci cierpliwość. Jednak komentarz jednosłowny w stylu "k***a" to już chyba lekkie przegięcie... Podobnie zdania, które informują pozostałych bywalców strony co należy zrobić z trenerem, gdzie i dlaczego mu coś włożyć...
Piszę o tym, bo myślę, że ostatnimi czasy nasilił się ten problem. To raz. A dwa - jest też kwestia cenzury. Ktoś coś nabluzgał w komentarzach, potem następuje wymiana zdań na temat tego komentarza a w międzyczasie ten obraźliwy komentarz został usunięty przez "tajemniczego" cenzora. Wynikiem tych działań jest taka sytuacja, że wchodzę sobie w komentarze pod pewnym tematem i są tam tylko jakieś pyskówki, docinki a nie ma komentarza, który wzbudził tyle emocji. Czytam to wszystko i nie wiem o co chodzi... Może więc usuwać nie tylko chamski komentarz, ale również jego następstwa, bo robi się mały burdel i potem zamiast poczytać coś o newsie mam jakieś zdania typu" może ty jesteś kretynem bo ja nie..." I trzecia sprawa - kto jest tym cenzorem  Cool ??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
proponuje aby komentowanie wiadomości było możliwe TYLKO przez zalogowanie????
Każdy miałby swój stały nick taki sam jak na forum.
Może w 100% nie byłoby to skuteczne,ale tzw.anonimy nie miały by już prawa bytu.
Użytkownik logujący się zostawiają ślad "IP".
Oczywiście zależy na jakich zasadach prowadzona jest strona i czy to wogle było by mozliwe??

Ostatnio zmieniony przez forfor dnia 11.11.2006 20:58, w całości zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem
[quote="Shadowm"]Panowie spokojnie. Wszystko będzie w swoim czasie, rejestracja i logowanie też. Niedawno zmienialiśmy layout, wiele działów jest rozwijanych (wkrótce niespodzianka, nawet za granicą na żadnej stronie nie widziałem tego, co dla Was szykujemy Smile ), a co do rejestracji to tak, jak Marcin mówił, na razie to niemożliwe, wymaga to dużo pracy. Jestem pewny, że Marcin się ze mną zgodzi, prędzej czy później będzie i logowanie.  Smile[/quote]

to cytat z innego tematu... Jednak mimo wszystko dzieciom neostrady mówimy NIE !!!! [img]http://img320.imageshack.us/img320/3730/a0370fb.gif[/img]

Odpowiedz z cytatem
dzieci neostrady???

Odpowiedz z cytatem
dzieci neostrady???[/quote]

To taka moja metafora na całą sytuację... na wielu stronach/forach jest podobny problem...

Odpowiedz z cytatem
Przyznaję że czasami jak za dużo mięsem rzucacie, to jestem cenzorem i usuwam „drażliwe” komentarze, ale zawsze o tym  informuję i proszę o spokój bo inaczej dam BANA Cool
Wiem że Marcin i Krzychu też tak robią, bo jakiś porządek na tej stronie musi być.

Ale jeśli uważacie że za mało interweniujemy to piszcie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG

Odpowiedz z cytatem
Dyer, w pełni się z Tobą zgadzam. Komentarze powoli schodzą na psy. Przydałoby się coś z tym zrobić...

Odpowiedz z cytatem
[quote="forfor"]dzieci neostrady???[/quote]
Jak nie czaisz to przeczytaj to:
[quote]Czym jest akcja "NIE dzieciom neostrady"?

Jest to, najprościej mowiąc, protest przeciwko dzieciakom na forach, które nie dorosły jeszcze do korzystania z takich dobrodziejstw jakim jest Internet

Kto to jest 'dziecko neostrady'?

Jest to dziecko, które dostało w prezencie od rodziców neostradę w promocji (lub bez) i atakuje fora oraz grupy dyskusyjne nie mając najmniejszego pojęcia o podstawowych zasadach czy netykiecie. Dlaczego akurat "dziecko neostrady"? Ponieważ kilka lat temu Internet był słabo dostępny, a modemy były kosztownym przywilejem, stąd z Internetu korzystali Ci, którzy go bardziej potrzebowali (ciężko wyobrazić sobie dyskusję na forum licząc się z każdym impulsem). Ekspansja neostrady na większość kraju uczyniła go łatwiej dostępnym, stąd też rodzice fundowali swoim pociechom łącza internetowe "do nauki", a dzieci niemające pojęcia o Internecie zalały go falą bezsensu i dużą dozą bezmyślności. Nie tylko posiadanie neostrady 'upoważnia' do bycia jego Dzieckiem. To może być również użytkownik łącza z kablowki, łącza radiowego, DSL, popularnej 'osiedlówki' lub jeszcze innego. Jeśli nie pozostajesz w zgodzie z netykietą, to niezależnie co używasz - będziesz trollem.

'Ale przecież każdy może korzystać z Internetu!'

Tak, o ile nie szkodzi innym. Osoba wpadająca na forum, "bo gra nie działa" natychmiast pisze wątek, zapominając o przeczytaniu obowiązującego regulaminu czy sprawdzeniu w wyszukiwarce, czy nie było już takie pytanie, nie jest mile widziana i o ile kontynuuje swój destrukcyjny proceder zyskuje miano trolla. Określenie troll jest bardzo rozległe i uznawane za obraźliwe. Dziecko neostrady jest jego synonimem, bliższym polskim realiom.

Klikając na linki możesz dowiedzieć się jak poznać trolla, jak się przed nim bronić, a także wspomóc akcję poprzez dodawanie do sygnatur lub na stronę www userbarów lub logo.

Jaki jest cel akcji?

Celem akcji jest zwiększenie uwagi na beztroskie dzieci neostrady, nie zwracające uwagi na panujące zasady, brak kultury, często rażące błędy ortograficzne. Osoby takie należy zgłaszać do administratorów i moderatorów forów, grup dyskusyjnych i innych społeczności internetowych.[/quote]

Odpowiedz z cytatem
miałem dłuższą przerwę Smile
w kazdym razie popieram to wszystko.
rzucanie bluzgami nie ma sensu,co jest szczególnie nagminne przy meczach derbowych.

Odpowiedz z cytatem
Teraz to już nie wiem co jest z tymi cenzorami, bo bushi coś tam na głównej żali się że ktoś jedzie równo z kasowaniem... Podobało mi się jedno zdanie z jego wypowiedzi: "nie róbmy wiochy z tej stronki"  Confused  Confused

Krzychu, Marcin, Kaśka... ktos z Was jest tym "tajemniczym" cenzorem ?!!

Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz z cytatem
Ja nie jestem za całkowitym zniesieniem cenzury. Są sytuacje, które wymagają usunięcia pewnych komentarzy np. reklamowanie konkurencyjnej stronki, wyjątkowo wulgarne opinie itp. Nie można jednak przesadzac. Ta strona widziała już wiele. Sami wiecie, że kiedyś rozgrywały się tu dantejskie sceny i wojny pomiędzy zwolennikami Shearera i Kluiverta. Pod każdym newsem było po 50 komentów, z czego 90% utrzymanych było w konwencji: "Zamknij się idioto, bo Kluivert był najlepszy,a  Shearer to drewno, które nie potrafi strzelic żadnej bramki". Wtedy jednak nie działała cenzura. Nie wiem dlaczego ktoś chce teraz to zmienic...Od tego są komentarze, żeby ludzie wypowiadali się na temat klubu i stronki!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG

Odpowiedz z cytatem
Od tego są komentarze żeby ludzie wyrażali swoje konstruktywne opinie a nie wyładowywali negatywne emocje. To, że było źle to nie jest usprawiedliwienie. Ma być dobrze, wyrównujmy poziom do lepszych a nie do reszty stron traktujacych o klubach piłkarskich. Dobrzeby było żeby ta strona była inna, powiedziałbym elitarna nawet.

[size=9][color=#999999]Dodano po 1 godzinach 33 minutach:[/color][/size]

Szlag mnie trafia czsami jak na to patrze Smile

[quote]Od razu pzrepraszam. Jak smiesz Roeder pisać o sytuacji w ataku jak Luque ne gra. Huj ci w dupe za to ze jak dales mu szanse to ja wykorzystał a teraz znowu nie dajesz mu pograc szmato. Nienawidze cie za to[/quote]

To jeden z komentarzy. Taki jest efekt naszej dyskusji o kulturce w komentach. Co chwila ktoś sypie bluzgami aż miło, a żeby sie usprawiedliwić to ładnie przeprasza na początku. Paranoja. Sumienie im sie, kurwa Razz, włączyło.

Odpowiedz z cytatem
A mi się wydaje (i myślę, że osoby z Nieborowa potwierdzą moje przypuszczenia), że - niestety - większość tzw. kibiców Newcastle to jeszcze niepełnoletni ludzie dlatego mamy taki a nie inny poziom komentarzy... A najbardziej mnie irytuje to, że są to kibice w kapciach, którzy tak naprawdę ograniczają się jedynie do nabazgrania coś w necie i tyle...

Odpowiedz z cytatem
[quote="Dyer"]A mi się wydaje (i myślę, że osoby z Nieborowa potwierdzą moje przypuszczenia), że - niestety - większość tzw. kibiców Newcastle to jeszcze niepełnoletni ludzie dlatego mamy taki a nie inny poziom komentarzy... A najbardziej mnie irytuje to, że są to kibice w kapciach, którzy tak naprawdę ograniczają się jedynie do nabazgrania coś w necie i tyle...[/quote]

Dyer owszem, tylko pamiętaj że "kibic w kapciach" to szeroko pojęte rozumienie.
Nie patrząc, też jesteś takim kibicem,ja jestem i wielu innych. Nieliczni szczęśliwcy co chodzą na mecze. Od 95 roku jestem fanem NUFC i tego nic nie zmieni.
Reasumując. Wiem co miałes na myśli zgadzam się z tym,ale warto było wyjaśnić aby nie urazic tych którzy życzą temu klubowi jak najlepiej.
Oby tylko jednoroczniaków było jak najmniej Smile
Najważniejsze byśmy trzymali się razem. Nasz wszystkich (tych prawdziwych fanów) łączy jeden klub.

Odpowiedz z cytatem
[quote="forfor"][quote="Dyer"]A mi się wydaje (i myślę, że osoby z Nieborowa potwierdzą moje przypuszczenia), że - niestety - większość tzw. kibiców Newcastle to jeszcze niepełnoletni ludzie dlatego mamy taki a nie inny poziom komentarzy... A najbardziej mnie irytuje to, że są to kibice w kapciach, którzy tak naprawdę ograniczają się jedynie do nabazgrania coś w necie i tyle...[/quote]

Dyer owszem, tylko pamiętaj że "kibic w kapciach" to szeroko pojęte rozumienie.
Nie patrząc, też jesteś takim kibicem,ja jestem i wielu innych. [/quote]

Chodziło mi również o to, że tylko nieliczni potrafią ruszyć dupę i spotkać się z innymi kibicami "Srok" na np. zjeździe... Rolling Eyes

Odpowiedz z cytatem
Chodziło mi również o to, że tylko nieliczni potrafią ruszyć dupę i spotkać się z innymi kibicami "Srok" na np. zjeździe... Rolling Eyes[/quote]

Co racja, to racja.
Czasami taka osoba choćby chciała nie jest w stanie przyjechać.
Przyznam że na pierwszym mnie nie było (armia)
Na następnym nie będzie (praca)
Szkoda :/

Odpowiedz z cytatem
Ok Dyer... ale to już temat do zupełnie innej dyskusji...

Odpowiedz z cytatem
Obniżenie pozycji w tabeli nie może oznaczać obnizenia kultury i języka. Ta strona to moje dziecko i nikt nie będzie go deprawował.
Jeszcze moge przymknac oko jak ktos w trakcie meczu niecenzuralnie wyrazi emocje, ale wszystkie komentarze z wyzwiskami i w wyjątkowo złym guście będą natychmiast usuwane.
I w ogole to zgadzam się z tym co powiedział Gossu Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG

Odpowiedz z cytatem
[quote="Gossu"]Ok Dyer... ale to już temat do zupełnie innej dyskusji...[/quote]

Może i do innej dyskusji, ale widzę wiele wspólnego z problemem kultury (wypowiedzi), który ostatnio pojawił się...

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny