13.04.2024

Newcastle United Aktualności

Porażka w sparingu. Rio Ave 3:1 Newcastle

2013-07-21 09:16:55 Dodał: mamutKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PL Newcastle United w swoim drugim sparingu tego lata doznało porażki 3:1 z portugalskim Rio Ave. Sroki zostały zaskoczone przez przeciwników na Estadio do Rio Ave i już w pierwszych minutach straciły dwie bramki, a strzelcem był młody Egipcjanin, Hassan.

Rio Ave w pierwszej połowie meczu zorganizowało trzy akcje pod bramką Jaka Alwicka i wszystkie sytuacje zamieniło na gole. W 6 minucie meczu prawą strona zaatakował Del Valle i dograł z prawego skrzydła piłkę do Hassana, który ładnym uderzeniem pokonał bramkarza Srok.

3 minuty później ponownie Hassan, który ładnie technicznym zwodem ominął obronę Srok i znalazł się w sytuacji sam na sam w polu karnym z Aliwickiem i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Angielskiego golkipera.

Newcastle po utracie dwóch goli trochę się ożywiło i po akcji Marveaux byli blisko strzelenia bramki, ale Gouffran nie trafił w bramkę.

W 26 minucie meczu strzelanie w wykonaniu Rio Ave zakończył Braga, który w zamieszaniu w polu bramkowym zdołał uderzyć piłkę i umieścić ją w siatce.

Honorowe trafienie dla Newcastle było dziełem Sholi Ameobiego, po podaniu Gouffrana, który dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne.

W końcówce spotkania jeszcze Mike Williamson sfaulował w polu karnym Limę i sędzia wskazał na 11 metr. Na bramce stal już Rob Elliot, który zmienił Jaka Alwicka i drugi bramkarz Srok ładnie wyczuł intencje strzelającego i obronił karnego.