16.03.2024

Newcastle United Aktualności

Żenujące Sroki kończą marzenia o pucharze. Newcastle 1:2 Cardiff

2014-01-04 23:40:53 Dodał: przemekdwaKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PL Newcastle w słabym stylu pożegnało się już w swoim pierwszym meczu w ramach FA Cup.

Stevenage, dwa razy Brighton a teraz Cardiff może dopisać sobie Alan Pardew do listy żenujących porażek w Pucharze Anglii. Od grudnia 2010 Sroki wygrały zaledwie jeden mecz w ramach tych rozgrywek.

Dzisiejszy mecz Sroki rozpoczęły bez Tima Krula,Fabricio Colocciniego, Mathieu Debuchy’ego oraz Yohana Cabaye’a, którzy wg oficjalnych wiadomości nie mogli zagrać z powodu kontuzji. Do tego na ławce rezerwowych usiedli Mike Williamson, Loic Remy oraz Shola Ameobi.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Jedyna warta wzmianki akcja to uderzenia Ben Arfy w słupek.
W 50 minucie Ben Arfa ponownie trafił w słupek bramki Marshalla.

Chwilę później Sissoko oszukał obronę Cardiff, strzał dał radę obronić Marshall tylko po ty by nie mieć żadnych szans przy dobitce Cisse, 1:0.

Nieco później Gouffrana zastąpił wybuczany Obertan lecz ten nie wniósł do gry praktycznie nic.

W Cardiff Campbell zastąpił Corneliusa. Chwilę później trafił w słupek dając swojej drużynie jasny przekaz, idziemy do przodu.

W 71 minucie na boisko wszedł Craig Noone, wpisując się na listę strzelców zaledwie dwie minuty po wejściu.

W 80 minucie formalności dopełnił Frazier Campbell. Whitingham wrzucił w pole karne a nie pilnowany Campbell wyprowadził Walijczyków na prowadzenie i uchronił ich od rewanżu w środku tygodnia.

W 84 minucie na boisku pojawili się Remy oraz Ameobi ale nie byli oni w stanie doprowadzić przynajmniej do wyrównania.

Niestety Sroki po raz kolejny pokazały, że FA Cup jest dla nich tylko przeszkodą podczas sezonu i zdecydowanie wolą się skupiać na ligowych meczach. Trener zamiast rozpowiadać o tym jak poważnie traktujemy zmagania w tych rozgrywkach lepiej niech zajmie się rzeczywistym przygotowaniem do meczów ponieważ to już kolejny rok w, którym odpadamy w beznadziejnym stylu. Można także zobaczyć jak brak kilku zawodników z pierwszej jedenastki obnażył braki kadrowe w zespole.

Źródło: NUFC.com