13.04.2024

Newcastle United Aktualności

Sroki z tarczą. Bristol 0:1 Newcastle

2016-08-20 23:45:01 Dodał: ?!MiSzA!?Komentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLDrugie zwycięstwo w ciągu trzech dni i pierwsze od przeszło ośmiu miesięcy z dala do własnego stadionu odniosły dziś Sroki, pokonując Bristol City 1:0.

13. grudnia minionego roku Newcastle pokonało na White Hart Lane Tottenham 2:1 po bramkach Mitrovica i Pereza. Do dziś było to ostatnie wyjazdowe zwycięstwo Srok. Od tamtej pory ekipa z Tyneside rozegrała 13 oficjalnych spotkań na terenie rywala, z których przegrała aż 11.

Podopieczni Rafy Beniteza po raz pierwszy w tym sezonie nie stracili bramki w feralnej 45. minucie meczu i po raz pierwszy zachowali czyste konto.

Nie oznacza to, że Sroki rozegrały dziś fenomenalne spotkanie. Przed Benitezem dużo pracy, bowiem zważywszy na cele Newcastle w tym sezonie, na kolejne wyjazdowe zwycięstwo nie możemy czekać następnych osiem miesięcy. Niemniej dzisiejszy mecz pokazał, że Hiszpan ma w zespole narzędzia, z którymi może pracować.

Mo Diame błysnął kapitalnym prostopadłym podaniem, otwierając Gaylowi drogę do bramki. Senegalczyk nie jest jeszcze gotowy na rozegranie pełnych 90 minut i w drugiej połowie ustąpić musiał miejsca Perezowi, jednak w pełni formy zawodnik może dać zespołowi więcej, niż dawał Moussa Sissoko.

Dwight Gayle nie zmarnował podania Diame i z czterema bramkami na koncie został samodzielnym liderem ligowej klasyfikacji strzelców. Statystycy wciąż wertuję papiery, próbując ustalić kiedy ostatni raz zawodnik Newcastle był na podobnej pozycji. Jeśli Rafa Benitez nie zdecyduje się na grę dwoma napastnikami, Aleks Mitrovic będzie musiał dużo pokazać w pucharowym pojedynku z Cheltenham – o ile Hiszpan da odpocząć byłemu napastnikowi Crystal Palace – by wskoczyć do pierwszego składu Newcastle.

Dorobek Gayla mógł być bardziej okazały, jednak w drugiej połowie spotkania zawodnik zwiódłszy dwóch obrońców przed linią pola karnego, posłał piłkę obok bramki.

Piłkarza Beniteza dużo wysiłku zmuszeni byli włożyć w obronę objętego w 19. minucie prowadzenia. W całej sytuacji nie pomagał Matz Sels, który w dalszym ciągu między słupkami nie przekonuje. Belg kilkakrotnie mijał się z piłką przy dośrodkowaniach, a raz piąstkował prosto pod nogi rywala i tylko braku precyzji Luke’a Freemana zawdzięcza, że jego błąd obył się bez konsekwencji.

Karl Darlow ma duże szansę stanąć w bramce w meczu z Cheltenham we wtorek i pokazać, ze jest w stanie wnieść więcej spokoju do drużyny, niż czyni to obecnie Belg.

Bristol City : Newcastle United 0:1