13.04.2024

Newcastle United Aktualności

Murphy 1:0 Mitrovic

2016-09-06 19:11:42 Dodał: ?!MiSzA!?Komentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLWczorajszy mecz Irlandii z Serbią w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 miał dodatkowy smaczek, bowiem naprzeciwko siebie stanęli napastnicy, którzy rywalizować będą o miejsce w składzie Newcastle.

Choć 33-letni Irlandczyk sprowadzony został za 3 miliony funtów raczej w charakterze uzupełnienia składu, niż z myślą o regularnej grze w pierwszym zespole, wczorajszym występem dał z pewnością do myślenia Benitezowi.

Murphy przed spotkaniem z Serbią miał na koncie 23 mecze w reprezentacji Irlandii i ani jednej zdobytej bramki. Można jednak zaryzykować naciąganym stwierdzeniem, że kilka sesji treningowych pod okiem Rafy Beniteza natychmiast przyniosło napastnikowi owoce. Murphy pojawił się wczoraj na boisku w 75. minucie spotkania, by już pięć minut później strzałem głową pokonać Predraga Rajkovica.

Dla odmiany Aleksandar Mitrovic przebywał na boisku do 59. minuty, acz jego drużyna bramki zdobywać zaczęła, dopiero gdy napastnik udał się na ławkę rezerwowych. Serbowi wyraźnie brakowało formy meczowej, czemu trudno się dziwić zważywszy na karę czterech spotkań zawieszenia nałożoną na zawodnika za czerwoną kartkę, którą obejrzał w kończącym poprzedni sezon pojedynku z Tottenhamem.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a Mitrovic zanotował niewielki sukces, kończąc spotkanie bez żadnej kartki na koncie...

Źródło: Evening Chronicle