Newcastle United Aktualności

Newcastle górą w Tyne-Wear derby

2017-01-26 19:20:01 Dodał: alleKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLMecz w ramach FA Youth Cup rozgrywany na Eppleton Colliery Welfare dostarczył sporo emocji, i jak to w derbach często bywa, nie zabrakło walki i sporej ilości bramek.

Newcastle po szybkim wyrobieniu sobie dwubramkowej przewagi w pierwszej połowie było praktycznie pewne wygranej i wydawało się, że Sunderland już nie będzie w stanie zagrozić w tym meczu. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu, gdy Sroki prowadziły 3:1 Koty ruszyły do ataku. Najpierw Maja został faulowany w polu karnym, po czym sam celnie wykonał jedenastkę, a na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem Koty doprowadziły do stanu 3:3 za sprawą Embletona.

Na szczęście dla Srok Lewis McNall był w wyśmienitej formie tego wieczoru i zaledwie na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry strzelił drugiego swojego i zarazem ostatniego gola w meczu. Pozostałe gole dla Newcastle strzelili Bailey oraz Wilson a dla Sunderland Maja.

Dzięki tej wygranej młode Sroki awansowały do ćwierćfinału rozgrywek FA Youth Cup.

Sunderland U18: Woud, Gamble, Krusnell (Diamond, 73), Allan, Taylor, Storey, Asoro, Embleton, Connelly, Maja, Hackett
Niewykorzystane zmiany: Young, Patterson, Best

Newcastle United U18: Harker, Kitchen, Aplin, Longstaff, Bailey, Gibson, Wilson, Watts (Goodridge,67), McNall, Allan, Smith (Lowther, 57)
Niewykorzystane zmiany: Huuhtanen, Spooner, Adu-Peprah.

Źródło: nufc.co.uk