13.04.2024

Newcastle United Aktualności

Benitez nie wini Mitrovicia

2017-01-28 22:08:43 Dodał: DiegoKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLNewcastle United odpadło dzisiaj w FA Cup. Podopieczni Rafy Beniteza nie zdołali pokonać niżej notowanego Oxford i przegrali 0:3, a kilka dogodnych okazji w tym meczu, w tym rzut karny, zmarnował powracający po kontuzji Aleksandar Mitrović. Hiszpański szkoleniowiec nie wini jednak napastnika Srok za porażkę w tym spotkaniu.

Benitez przeprosił natomiast fanów za tą przegraną i przyjął na siebie fatalną postawę zespołu w tym spotkaniu.

"Prawda jest taka, że nie myślałem o wystawieniu Mitrovicia na pełne 90 minut. Trenował jedynie 10 dni przed tym meczem i chcieliśmy dać mu kilka minut na ogranie się. Miał swoje szanse w pierwszej połowie, a potem nie wykorzystał rzutu karnego. Pytałem go w międzyczasie, czy wszystko w porządku".

"Mimo wszystko, wolałem mieć go na boisku przez całe spotkanie, ponieważ mógłby się przełamać i strzelić w końcu upragnioną bramkę. Jedyne, co można o nim powiedzieć, to fakt, że miał pecha. On sam ciężko pracuje i przynajmniej ma teraz na swoim koncie 90 minut gry i może być gotowy na kolejny mecz".

Zaufanie co do Mitrovicia można poddać do wątpliwości po tym, jak nie wykorzystał kilku dogodnych okazji. Jednak sam nalegał do wykonania rzutu karnego, o którego spierał się z Acharfem Lazaarem. Tymczasem Benitez zapytany o wyznaczenie wykonawcy rzutów karnych, podczas, gdy na ławce rezerwowych siedział Matt Ritchie, odpowiedział: - "Tak, był nim Aleks".

Źródło: Evening Chronicle