16.03.2024

Newcastle United Aktualności

Ritchie na ratunek. Newcastle 1:0 Derby

2017-02-04 18:01:04 Dodał: DiegoKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLNewcastle United pokonało na własnym stadionie Derby County 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył nieoceniony w tym sezonie Matt Ritchie.

Sroki przystąpiły do tego meczu z myślą zdobycia trzech punktów i sztuka ta się podopiecznym Beniteza udała. Jednak i tym razem w grze gospodarzy widać było błędy, które tym razem nie przełożyły się na stratę bramki.

Pierwszą i do tego bramkową sytuację Newcastle wypracowało sobie w 27. minucie. Aleksandar Mitrović wystawił piłkę Mattowi Ritchiemu, który ładnym strzałem sprzed pola karnego pokonał Scotta Carsona. Chwilę później Mitro wystawił piłkę Diame, jednak ten uderzył prosto w dobrze ustawionego bramkarza gości.

Derby nie zagrażało zbytnio bramce Karla Darlowa, choć na dobrą sprawę to samo można też powiedzieć o piłkarzach Rafy Beniteza. Do przerwy zatem wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron również piłkarze obydwu ekip nie pokusiły się o nadanie emocji w tym spotkaniu. W dogodnej okazji znalazł się Mitrović, lecz posłał piłkę obok bramki.

W polu karnym Srok zagotowało się dopiero w 90. minucie meczu, kiedy to piłkę z linii bramkowej wybił DeAndre Yedlin. Newcastle jednak dowiozło jednobramkową przewagę do końca meczu i zdobyło cenne 3 punkty.

Newcastle United 1:0 Derby County

Bramki: Matt Ritchie 27'

Żółte kartki: Dummett, Ritchie - De Sart

Newcastle: Darlow - Yedlin, Hanley, Clark, Dummett - Ritchie, Hayden (Perez 49'), Shelvey (c), Gouffran (Lascelles 92') - Diame - Mitrović (Ameobi 82')

Derby: Carson - Baird, Keogh (c), Pearce, Olsson - Butterfield, Johnson (Anya 76'), Bryson (De Sart 46') - Ince, Bent, Russel (Camara 64')