16.03.2024

Newcastle United Aktualności

Szkoda słów. Huddersfield 1:0 Newcastle

2017-08-20 16:33:48 Dodał: DiegoKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLNewcastle United przegrywa z Huddersfield Town notując drugą porażkę z rzędu w Premier League. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Aaron Mooy.

Gospodarze już od pierwszych minut pokazywali, że nie wyszli na ten mecz z zamiarem bronienia się. Przeważali, i było to widać gołym okiem, co chwila będąc pod bramką Roba Elliota. Jedyny celny strzał dla Srok zaliczył Matt Ritchie, kiedy to z trudem jego uderzenie na rzut rożny sparował Lossl.

Pod bramką gości zagotowało się pod koniec pierwszej połowy, gdy Merino stracił piłkę w środku pola i Huddersfield wyszło z kontrą trzech na trzech. Kachunga na szczęście za długo zwlekał z podaniem do Mounie i gdy ten już dostał futbolówkę, zdołał dobiec do niego Mbemba wybijając mu ją spod nóg.

Druga połowa nie zaczęła się zbyt dobrze, gdyż już w 50. minucie w ładnej, dwójkowej akcji Kachungi z Mooyem na listę strzelców ładnym strzałem z linii pola karnego wpisał się Australijczyk. Zrywu Srok po tej bramce nie było widać, zmian na boisku tym bardziej. Nadzieją miało być wejście Joselu, jednak Hiszpan raz zdołał uderzyć piłkę i to czubkiem buta.

Rafa Benitez nie wiedzieć czemu zwlekał ze zmianami do ostatnich minut. Na boisku pojawili się Mo Diame i Jacob Murphy. O ile o występie Senegalczyka można śmiało zapomnieć, tak Murphy już przy pierwszym kontakcie z piłką zagroził defensywie Terierów. Jego strzał niestety zablokował jeden z obrońców.

Ostatnie minuty to rozpaczliwe ataki Newcastle, które wprowadziły więcej chaosu, aniżeli korzyści. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że z biegiem czasu z tego zlepku piłkarzy zrobi się kolektyw, którzy utrzyma klub w Premier League.

Huddersfield Town 1:0 Newcastle United

Bramki: Mooy 50'

Żółte kartki: Billing, Palmer, Mounie - Ritchie, Hayden, Joselu, Lascelles

Huddersfield: Lössl - Smith (C), Zanka, Schindler, Löwe - Mooy, Billing Kachunga (Palmer 72'), Van Parra (Quaner 69'), Ince (Hefele 92') - Mounie

Newcastle: Elliott - Mbemba, Clark, Lascelles (C), Manquillo - Ritchie, Merino, Hayden (Diame 76'), Atsu - Perez (Murphy 80') - Gayle (Joselu 52')