Nastepny mecz

Cardiff City

Newcastle United

-:-
 
18.08.2018
Cardiff City Stadium, Cardiff

Ostatni mecz

Newcastle United

Tottenham Hotspur 1-2
 
11.08.2018
St. James' Park, Newcastle

Tabela Championship

LpDrużynaMeczePunkty
1.Arsenal Londyn 00
2.Bournemouth 00
3.Brighton & Hove 00
4.Burnley FC 00
5.Cardiff City 00
6.Chelsea Londyn 00

Cała tabela

Logowanie

 
 

Przypomnij hasło

Zarejestruj się

Nie jesteś jeszcze zarejestrowany?
Zrób to teraz i zostań pełnoprawnym użytkownikiem Serwisu Newcastle United!

 

Newcastle United Aktualności

Newcastle przegrywa w sądzie

2017-10-04 20:01:39 Dodał: DiegoKomentarze: 0

Serwis Newcastle United - NUFC PLKilka miesięcy temu urzędnicy podatkowi wraz z policją zrobili nalot na biura między innymi Newcastle United doszukując się ewentualnych nieprawidłowości czy przestępstw na tle podatkowym. W związku z tym aresztowany został Lee Charnley, którego dom również został przeszukany, jednak po kilku godzinach wypuszczono go wolno.

Wszystkie dokumenty, komputery i telefony komórkowe należące do klubu zostały przejęte przez urząd. Dziś prasa podała, że Newcastle przegrało sprawę przejęcia wszystkich rzeczy w High Court of Justice (odpowiednik Sądu Najwyższego - dop. red.) i teraz zastanawia się nad odwołaniem od wyroku.

Klub wątpił w legalność tychże przeszukiwań i przejęcia mienia przez Urząd Podatkowy (HMRC - HM Revenue and Customs), jednak dwójka sędziów odrzuciła wniosek Newcastle.

"Wszystko zostało wykonane zgodnie z prawem" - stwierdzają zgodnie sędziowie. - "Informacje, które zgromadziło HMRC miało pewne nieprawidłowości, jednak nie były one aż tak istotne. Jesteśmy przekonani, że dowody i fakty ujawnione przez te dowody dostarczą uzasadnionych podstaw do przekonania, że Newcastle United brało udział w przestępstwie".

"Nie oznacza to jednak, że przestępstwo zostało popełnione. Po zakończeniu śledztwa wszystko zostanie wyjaśnione".

Rzecznik HMRC dodał: - "Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji sądu w sprawie, którą szczegółowo badamy. Nie komentujemy indywidualnych spraw ani bieżących dochodzeń".

Oświadczenie klubu tymczasem brzmi tak:

"Biorąc pod uwagę ustalenia sądu, jesteśmy rozczarowani tą decyzją. Rozważamy wszystkie możliwe opcje z naszymi doradcami, włączając w to odwołanie się od tej decyzji".


Źródło: Sky Sports / NUFC.co.uk

 

Wróć do newsów


 

Zaloguj się i dodaj komentarz:

 

Login:

 

Hasło:

 

Treść:

 

Regulamin