Nastepny mecz

Newport County

Newcastle United

-:-
 
30.09.2020
Newport Stadium, Newport

Ostatni mecz

Tottenham Hotspur

Newcastle United

1-1
 
27.09.2020
White Hart Lane, Londyn

Tabela Championship

LpDrużynaMeczePunkty
1.Arsenal Londyn 00
2.Aston Villa 00
3.Brighton & Hove 00
4.Burnley FC 00
5.Chelsea Londyn 00
6.Crystal Palace FC 00

Cała tabela

Logowanie

 
 

Przypomnij hasło

Zarejestruj się

Nie jesteś jeszcze zarejestrowany?
Zrób to teraz i zostań pełnoprawnym użytkownikiem Serwisu Newcastle United!

 

Newcastle United Aktualności

Ofensywa Arabii Saudyjskiej przeciwko piractwu

2020-06-21 23:52:43 Dodał: MarcinKomentarze: 5

Serwis Newcastle United - NUFC PLRząd Arabii Saudyjskiej ogłosił na kanałach społecznościowych akcję przeciwko stronom internetowych prowadzącym nielegalne transmisje.

Stało się to zaledwie kilka dni po tym, jak w raporcie WTO ogłosiło, że władze Arabii nie zrobiły wystarczająco dużo, aby powstrzymać piractwo transmisji z sąsiedniego Kataru, a mianowicie z kanału sportowego beIN.

Chodzi o kanał beoutQ, który, jak stwierdzono, został nadawany w Królestwie dla saudyjskiej publiczności.

Tyle jeśli chodzi o negatywy dla Arabii, ponieważ wydaje się, że raport nie powiązał jednoznacznie Arabii z piractwem, co kraj szybko podkreślił w swoim oświadczeniu niedługo po publikacji raportu:

„Panel WTO potwierdził, że Arabia Saudyjska ‘stara się chronić obywateli Arabii Saudyjskiej i ludność Arabii Saudyjskiej, instytucje rządowe Arabii Saudyjskiej oraz terytorium Arabii Saudyjskiej przed zagrożeniami terroryzmu i ekstremizmu’ prowadzonymi przez Katar w regionie.

„Panel stwierdził również, że kompleksowe działania Arabii Saudyjskiej zostały ‘podjęte w czasie … innych sytuacji nadzwyczajnych w stosunkach międzynarodowych’, na podstawie obszernych dowodów przedstawionych trybunałowi WTO przez Arabię Saudyjską w sprawie łamania przez Katar porozumień regionalnych i zobowiązań do zrzeczenia się poparcia dla przemocy i niepokojów w regionie.

Arabia Saudyjska potwierdziła również panelowi, że zapewnia silną ochronę praw własności intelektualnej, w tym postępowania karne i sankcje w przypadkach, w których rząd jest w posiadaniu wiarygodnych dowodów na poparcie wszczęcia postępowania.

Oprócz zaakceptowania obrony bezpieczeństwa narodowego Arabii Saudyjskiej, panel odrzucił pozostałe twierdzenia Kataru, że prawo saudyjskie narusza zasady WTO, i odrzucił twierdzenia, że rząd Arabii Saudyjskiej poparł domniemane piractwo związane z prawami autorskimi. Spośród sześciu roszczeń Kataru jedno stwierdzenie panelu dotyczące postępowania karnego zostało określone jako dyskusyjne w trakcie sporu WTO.

Arabia Saudyjska ma długą historię ochrony własności intelektualnej i jest zobowiązana do stosowania swojego prawa krajowego i procedur w pełnej zgodności z zasadami WTO.

Królestwo Arabii Saudyjskiej dołoży wszelkich starań, aby pokonać groźby terroryzmu i ekstremizmu, a Arabia Saudyjska jest zadowolona, że panel uznał suwerenne prawa kraju w tym zakresie” – brzmiało oświadczenie.

Dodatkowo teraz Saudyjski Urząd ds. Własności Intelektualnej (SAIPKSA) wprowadził nowe środki mające na celu zwalczanie piractwa w Królestwie - w tym zamknięcie stron internetowych:

Wydane dziś rano oświadczenie SAIPKSA brzmi:

„Oglądanie ekskluzywnych meczów bez oficjalnych kanałów zakłóca ekonomię nadawania satelitarnego dla firm i wpływa na ich wyniki finansowe”.

„Kupowanie otwartych aplikacji subskrypcyjnych, szyfrowanych kanałów i urządzeń IPTV ogranicza możliwości kariery i biznesu”.

„W ramach wysiłków Królestwa na rzecz ograniczenia naruszeń praw. Naszym celem jest zablokowanie 231 witryn naruszających systemy własności intelektualnej w celu ich zamknięcia”.

Wszyscy fani PIP jako potencjalnego nowego właściciela NUFC takie działania mogą odbierać zdecydowanie pozytywnie, ponieważ kontrowersje wobec piractwa w Arabii i ich domniemanego połączenia z władzami kraju pozostawały kluczowym problemem w kontekście testu Premier League.

 

Komentarze:

 
newcastle26 newcastle26 2020-06-22 07:19:13

Wreszcie jakiś plusik.

 
 
 
MUCHA MUCHA 2020-06-22 07:44:16

No to wychodzi na to że rzekome piractwo nie powinno stanąć na przeszkodzie przejęcia. Bardziej martwi tak oferta złożona przez Amerykanina. Jest wyższa od oferty szejków o 50 mln a to dla grubasa kluczowa sprawa.

 
 
 
Baczek Baczek 2020-06-22 07:53:29

Pytanie czy ta oferta rzeczywiście wpłynęła...

 
 
 
grzybek666 grzybek666 2020-06-22 08:01:53

Druga oferta nie będzie sprawdzana przez Premier League dopoki nie zakończą obecnych testów i nie wydadzą decyzji.

 
 
 
Miki Miki 2020-06-22 09:51:29

To to całe j***** BLM na początku. Absurd goni absurd.

 
 

Wróć do newsów


 

Zaloguj się i dodaj komentarz:

 

Login:

 

Hasło:

 

Treść:

 

Regulamin