Nastepny mecz

Newport County

Newcastle United

-:-
 
30.09.2020
Newport Stadium, Newport

Ostatni mecz

Tottenham Hotspur

Newcastle United

1-1
 
27.09.2020
White Hart Lane, Londyn

Tabela Championship

LpDrużynaMeczePunkty
1.Arsenal Londyn 00
2.Aston Villa 00
3.Brighton & Hove 00
4.Burnley FC 00
5.Chelsea Londyn 00
6.Crystal Palace FC 00

Cała tabela

Logowanie

 
 

Przypomnij hasło

Zarejestruj się

Nie jesteś jeszcze zarejestrowany?
Zrób to teraz i zostań pełnoprawnym użytkownikiem Serwisu Newcastle United!

 

Newcastle United Aktualności

Oficjalnie: Kancelaria potwierdza, że poprowadzi sprawę NUFC

2020-09-14 17:29:47 Dodał: MarcinKomentarze: 24

Serwis Newcastle United - NUFC PLMike Ashley wynajął londyńską kancelarię prawną, która ma zająć się jego walką z Premier League po odrzuceniu niedawnego przejęcia klubu.

Premier League przekazała Amandzie Staveley, braciom Reuben i PIF, że potrzebują więcej informacji, aby ustalić kto ostatecznie będzie właścicielem klubu podczas testu właścicieli i dyrektorów.

Jednak Staveley i spółka wycofali się z umowy, twierdząc, że dostarczyli wyczerpujących odpowiedzi i poświadczeń od najwyższych możliwych instancji w Arabii Saudyjskiej, a przeciągający się w nieskończoność proces doprowadził inwestorów do frustracji.

Kancerlaria Blackstone Chambers opublikowała na swojej stronie internetowej oświadczenie.

„Shaheed Fatima QC i Nick De Marco QC będą pracować dla Newcastle United FC i Mike’a Ashleya (z ramienia Dentons) w sporze z Premier League w sprawie odrzucenia oferty przejęcia złożonej przez PCP Capital Partners, Reuben Brothers i Publiczny Fundusz Inwestycyjny Arabii Saudyjskiej (PIF) na podstawie testu właścicieli i dyrektorów”.

 

Komentarze:

 
grzybek666 grzybek666 2020-09-14 19:41:25

Będzie się działo :) szykuje się największy proces w dziejach Premier League i jeden z największych w historii brytyjskiego sportu.

 
 
 
Dejwid21 Dejwid21 2020-09-14 19:59:11

Gruby nie odpuści kasy za nieudane przejęcie

 
 
 
Shearerjj Shearerjj 2020-09-14 21:24:30

Tym razem jestem po jego stronie niech dopierdoli ile wlezie tej Premier League bo to kabaret co się wyprawiało z przejęciem.

 
 
 
Shearerjj Shearerjj 2020-09-14 21:24:41

Tym razem jestem po jego stronie niech dopierdoli ile wlezie tej Premier League bo to kabaret co się wyprawiało z przejęciem.

 
 
 
grzybek666 grzybek666 2020-09-14 22:08:51

Ja też trzymam kciuki za grubasa, jak ma od nas odchodzić, to przynajmniej na koniec pożegnajmy go dobrze.

 
 
 
Miki Miki 2020-09-15 04:12:08

Czyli tak, jak napisałem kilka miesięcy temu. Nie było przeszkód formalnych do przejęcia klubu, a sprawę blokowała Premier League ze względu na lewackie organizacje i kilka klubów. Teraz typuję, że załatwią sprawę ekspresowo i kolejna oferta Saudyjczyków zostanie zatwierdzona ekspresowo. Dodatkowo Liverpool i Tottenham będą zagrożone sporymi karami. Zawsze to lepsze, niż wypłata setek milionów lub nawet miliarda odszkodowania. To jest system anglosaski i tam się płaci słono za utracone korzyści.

 
 
 
Baczek Baczek 2020-09-15 06:14:00

Pytanie czy Saudyjczycy są nadal zainteresowani kupnem, czy po prostu Ashley wyniuchał łatwy zarobek 😅

 
 
 
Miki Miki 2020-09-15 06:46:38

Sądzę, że dalej są.

 
 
 
grzybek666 grzybek666 2020-09-15 08:56:41

Ashley się dogadał z Arabami już dawno temu. Przybili przedwstępna umowę kupna-sprzedaży. Nie dziwne, że chłop się wkurwił. Myślę, że kolejną ich ofertę przyjmie w ciągu sekundy.

 
 
 
Miki Miki 2020-09-15 09:57:58

Pewnie, że przyjmie. Podejrzewam, iż drugie tyle wziął pod stołem lub w postaci ulg dla swoich biznesów. Jedyne co chcę teraz zobaczyć, to tłumaczenia Mastersa. Miał przeciw sobie opinię publiczną i kluby z jednej strony, a rząd, przepisy i kibiców Newcastle z drugiej. Kiepska perspektywa. Cytując Churchilla "miał do wyboru hańbę lub wojnę. Wybrał hańbę, a będzie mieć wojnę".

Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem dla PL w tej sytuacji jest ponowna oferta Saudów i klepnięcie jej bez zbędnej zwłoki. Do tego duuuża wyrozumiałość przy transferach i wymogach FFP.

 
 
 
Dejwid21 Dejwid21 2020-09-15 10:31:23

Miki nie do końca gdyz jeśli PL zatwierdziło by druga ofertę Arabów to sami sobie strzeliliby w stopę i pokazali ze cała ta szopka z przejęciem była niepotrzebna. Wojna może trwać... Z drugiej Ashley nie odpuści bo wie że odszkodowanie będzie wysokie jeśli wygra sprawę

 
 
 
Miki Miki 2020-09-15 11:06:15

@Dejwid21 i tak, i nie. Przez kilkanaście tygodni mądre głowy jednym głosem twierdziły, że nie ma podstaw do blokowania transakcji. Wszyscy się dziwili, że trwa to tak długo. Teraz PL nabiera wody w usta i odmawia komentarza. Dopiero komunikat klubu zmusił ich do zajęcia oficjalnego stanowiska i jest ono bardzo lakoniczne. Jakoś wcześniej tak nie robili. Sprawa śmierdzi. Moim zdaniem PL liczyła, że do gry wejdą Amerykanie i wszystko się jakoś ułoży.

 
 
 
Miki Miki 2020-09-15 11:30:09

Ashley zwęszył grubą kasę. Trzeba pamiętać, że on również poniósł dużą stratę. Pieniądze ze sprzedaży miały być wykorzystane do dofinansowania Sport Direct oraz przejmowania innych podmiotów. Były o tym artykuły. Decydując się na sprzedaż miał moim zdaniem zapewnienie, że dojdzie ona do skutku. Przypomnę tylko, iż Saudyjczycy zakładali podmioty do przejęcia klubu już w styczniu. Były na ten temat informacje wraz z publikowanymi wypisami z sądów rejestrowych. Był zachwyt, jak to jest profesjonalnie zorganizowane i przemyślane. I teraz mieliby opóźniać przez kilkanaście tygodni transakcję z powodu jednego papierka? Oświadczenia, kto jest właścicielem? Przecież - z tego co pamiętam - potwierdzali jego posiadanie przy składaniu dokumentów. Wszystko to się kupy nie trzyma. Stawiam, że będą to chcieli załatwić po cichu. Najlepszy dowód to to, że teraz siedzą cicho i nic poza ich dementi nie trafia do mediów. Ciągłe wyczekiwanie. Największe stacje telewizyjne też siedzą cicho. Jakby każdy się bał.

 
 
 
Aro Aro 2020-09-15 12:08:33

@Miki za co kary mają dostać Liverpool i Tottenham ?

 
 
 
Miki Miki 2020-09-15 12:22:15

Bo to właśnie te dwa kluby miałyby blokować transakcję z obawy przed rosnącą rywalizacją w lidze. Z tego co czytałem robiły to tylko dla zasady, bez poparcia w dowodach na nielegalność transakcji.

 
 
 
Marcin Marcin 2020-09-15 13:06:30

Miki - z tymi klubami to raczej wymysł prasy, Master to bezpośrednio zdementował

Z tego co wiem to w konsorcjum vs Premier League głownie chodzi o brak zgody, kto będzie właścicielem ostatecznie (PIF jest własnościa Arabii Saudyjskiej, wiec PL chciało to powiązać z państwem, Staveley twierdziła, że dostarczyła zapewnień, że jest PIF jest niezależny).

Są tutaj różne zdania konsorcjum i PL, więc PL, które też wg nich opierało się w swoich działaniach na poradach prawnych zaoferowało niezależny arbitraż, z którego prawdopodobnie nigdy nie skorzystano.

Być może ta obecna sprawa ma to rozwiązać, być może chodzi o odszkowanie, być może o to i to albo o coś co nigdy nie wypłyneło publicznie.

 
 
 
Miki Miki 2020-09-15 13:28:24

To że Masters coś dementuje nie oznacza, że tak nie było. Twierdzi, że zaproponował arbitraż, ale ewentualne postępowanie w takich przypadkach trwa miesiącami, jeśli nie latami. Tu nie ma drogi na skróty. W tym czasie zero transferów, bo przecież transakcja jest w toku. Wyjątkowo brudne zagranie. Chciał arbitrażu, aby uniknąć ewentualnego procesu. Niestety nikt nie zauważa, ży byłby to pierwszy przypadek tego typu. A co z Man City? Podobno w momencie zakupu stał za nimi fundusz wart dziesiątki miliardów powiązany bezpośrednio z tamtejszą władzą. Też mieli arbitraż, aby ustalić, kto tym zarządza? Teoretycznie arbitraż powinien być wymagany zawsze, gdy jest w grze jakiś fundusz lub więcej jak jeden właściciel.

 
 
 
grzybek666 grzybek666 2020-09-15 14:10:33

PL nie znalazł żadnych dowodów to raz, dwa że ponad pół roku temu wpłynęły została zarejestrowana spółka, która miała przejąć NUFC i byli w niej podani zarządcy, którzy jak się później okazało nie byli powiązani w żadnym stopniu z BinSalmanem. PL przedłużało wszystko specjalnie licząc właśnie na rosnące zniechęcenie nabywców. Bez żadnych podstaw faktycznie wpłynęli na wycofanie oferty zakupi klubu. Zrobili to z premedytacją i tylko się ośmieszyli na świecie. Oczywiście cała wibe zrzucili na potencjalnych nabywców. Jakoś przy przejęciu Man City nie robili żadnych problemów, miło że od samego początku wiadomo było czyj bedzue klub. To tylko pokazuje podwójne standardy Premier League i za to powinni ponieść srogą karę a cały zarząd powinien zostać odwołany natychmiast.

 
 
 
cionek cionek 2020-09-15 14:25:17

Jaki skład na dziś?

Darlow
Manquillo Fernandez Lascelles Lewis
Almiron Longstaff Shelvey Fraser
Joelinton Wilson

Mam nadzieję, że Bruce da odetchnąć i wpuści w razie konieczności z ławki Carolla i ASM. Pierwszy szklany, drugi zbyt cenny, żeby wysyłać go na drwali z Blackburn

Chciałbym też zobaczyć Almirona i Joelintona żeby chłopaki czuli się ważną częścią zespołu i mieli motywację do walki o 1 skład

 
 
 
Marcin Marcin 2020-09-15 15:37:18

W przypadku City jest trochę inaczej, bo tam właścicielem funduszu były prywatne osoby, a PIF należy do królestwa Arabii Saudyjskiej, co komplikuje dojście do tego kto tak naprawdę może pociągać za sznurki + łączy ich z kontrowersjami n/t Arabii Saudyjskiej.

Tu nie chodzi o tyle o dyrektorów spółki, która została powołana żeby przejąć klub tylko, tzw. UBO (Ultimate Beneficial Owner). Teraz często jest kilka lub dużo więcej warstw zanim dojdzie się do tego kto jest tak naprawdę ostatecznym właścicielem firmy. A to dość ważny temat przez wszelakie afery związane z praniem brudnych pieniędzy, finansowanie terroryzmu przez spółki widmo. Wiele czołowych banków płaciło miliardy kary, gdy niedopilnowali tego i PL też na pewno bardzo dba żeby mięc czyste rączki.

PIF prawdopodobnie zależy, żeby PL nie powiązało ich z państwem przez kontrowersje zwiazane z prawami człowieka w Arabii czy Dżamalem Chaszukdżi. Stąd cały spór i potrzeba zewnętrznej strony, która rozstrzygnie czy PL miało podstawy czy nie. Po to jest arbitraż, gdy strony nie mogą się dogadać jak jest rzeczywiście, ale nie chcą jeszcze iść z tym do sądu.

Ja osobiście nie spodziewam się , że wyjdą tu jakieś spektakularne afery, więc jeśli Masters coś zdementował to zakładam, że tak było, ale mam nadzieję, że procedury PL nie są zgodne z prawem, ograniczają zdrową konkurencję lub nie mieli podstaw żeby odwlekać decyzję i potraktują to jako zaniedbanie/działanie na szkodę klubu/konsorcjum. Gość, który będzie bronił NUFC jest ekspertem od prawa sportowego i reprezentował m. in. Tysona Fury, największe kluby Premier League czy Harrego Kane'a.

 
 
 
Miki Miki 2020-09-15 16:43:23

@Marcin jest tylko jedno "ale". W tym samym czasie fundusz PIF kupował sporo innych spółek, również z branży "wrażliwych" i jakoś nikt nie kwestionował tego faktu. Były tam takie potęgi jak chociażby Disney czy Amazon (ogólnie branża rozrywkowa i informatyczna). I żadna komisja nadzoru w USA nie sprawdzała źródeł finansowania? Nikt nie pytał o finansowanie terroryzmu albo prawa człowieka?

 
 
 
Marcin Marcin 2020-09-15 17:22:04

Wiem, że kupowali i to za ogromne sumy, tylko jeśli to są po prostu udziały w spółkach, to coś innego niż, gdy mają co najmniej 51% udziałów, bo wtedy przejmują kontrolę, tak jak byłoby w przypadku NUFC. Wiele firm przejęć też potrafi być bardzo złożona i ciągnie się miesiącami/latami i bywają blokowane.

Ale masz rację, że wymagania PL są trochę z kosmosu, zwłaszcza że to jest po prostu organizacja, a nie jakaś wyrocznia. Przecież Anglia trakuje Arabię jako swojego sojusznika i sprzedaje broń do Arabii Saudyjskiej, więc dziwne, że jest problem ze sprzedaża klubu piłkarskiego. Dlatego jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

 
 
 
Miki Miki 2020-09-15 17:44:38

Marcin niestety nie masz racji. Wielkość udziału ma znaczenie w przepisach antymonopolowych. W kwestii terroryzmu i prania brudnych pieniędzy ważna jest kwota transakcji i kraj pochodzenia kapitału. Gdyby były jakieś zastrzeżenia, to wszystkie aktywa PIF zostałyby zamrożone, a nie zostały. Nie można być "trochę" terrorystą, lub "trochę" przestępcą finansowym. Jak słusznie zauważyłeś w tym samym czasie rząd Wielkiej Brytanii sprzedawał im broń za kilka miliardów. Sprawa piractwa też upadła. Gdzie tu logika? Przecież nawet Masters w wywiadzie mówił o szybkim dopięciu całego przejęcia. Jak on to powiedział? Zostały tylko kwestie techniczne?

 
 

Wróć do newsów


 

Zaloguj się i dodaj komentarz:

 

Login:

 

Hasło:

 

Treść:

 

Regulamin