Newcastle United Aktualności

Bruce: "Wciąż mamy sześć meczów do rozegrania"

2021-04-18 11:42:18 Dodał: MarcinKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLSteve Bruce odrzucił sugestie, że Newcastle United jest bezpieczne przed spadkiem w Premier League.

Uważa jednak, że jego zawodnicy dali sobie teraz szansę na wyrównanie lub poprawienie wyniku 44 punktów z zeszłego sezonu w ostatnich sześciu meczach.

Sroki zajęły 13. miejsce w zeszłym sezonie i byli w bezpieczni w lidze dziewięć meczów przed końcem.

Tym razem mają 35 punktów i pozostało 8 meczów, ale czeka ich kilka trudnych spotkań z Man City, Arsenalem, Liverpoolem i Leicester.

„Nie zamierzam brać niczego za pewnik. Zawsze mówiłem, że chodzi o gromadzenie punktów, a 35 moim zdaniem to za mało, więc w tej chwili nie skaczę i wrzeszczę.

Wciąż mamy sześć meczów do rozegrania - czy możemy skończyć wyżej niż rok temu?
Czy możemy poprawić zeszłoroczny wynik punktowy?
Czy możemy pobić miejsce, gdzie byliśmy?
Postaramy się zrobić wszystko co się da” – powiedział Bruce.

Zwycięstwo Newcastle zapewniło im 15. miejsce w tabeli, ale co najważniejsze, daje dziewięciopunktową przewagę między nimi a Fulham, który zmierzy się z Arsenalem w niedzielne o 14:30.

„Nie sądzę, że mamy już wystarczająco dużo punktów, to na pewno, a moim celem jest pobicie zeszłorocznej liczby punktów.

Jednak wygrana dwóch meczów jeden po drugim i gra tak, jak to zrobiliśmy zwłaszcza w pierwszej połowie… druga połowa, o niej możemy zapomnieć, ale konkretnie pierwsza połowa, uważałem, że nasza praca była znakomita”.