6.Manchester United 2847

Newcastle United Aktualności

Sroki zwyciężają w ostatnich sekundach!!! Newcastle 1:0 Anży

2013-03-14 23:05:21 Dodał: przemekdwaKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLSroki po bardzo zaciętym meczu ostatecznie wyrwały jakże cenne zwycięstwo w ostatnich sekundach, podobnie jak w meczu ze Stoke dzięki bramce Papissa Cisse. Sroki w ćwierćfinale Ligi Europy!!!

Mecz na St. James’ Park zgromadził dzisiejszego wieczora 45 tys. widzów. I patrząc na to, co się działo, żaden z kibiców nie żałował pojawienia się na trybunach.

Już w 3. minucie Anży groźnie zaatakowało. Eschenko podawał do Eto’o, a ten uderzając na bramkę pokazał, że Anży nie przyjechało tutaj na wycieczkę.

W 11. minucie po raz pierwszy groźnie zaatakowały Sroki. Marveaux strzałem zza pola karnego próbował zaskoczył Gabulova, lecz niestety bezskutecznie.

W 37. minucie Newcastle otrzymało cios w postaci kontuzji kluczowego gracza. Narzekający na uraz Cabaye zmuszony był opuścić plac gry, a jego miejsce na środku pomocy zajął Jonas Gutierrez.

Chwilę później niefrasobliwe zagranie Mapou Yangi-Mbiwy - chcąc podać do kolegi z drużyny, podaje wprost do Gonzaleza, a ten w dobrej sytuacji strzela w boczną siatkę.

Tuż przed przerwą sytuację miała ekipa znad rzeki Tyne. Dośrodkowanie Marveuax, do główki dochodzi Steven Taylor, który dwoił się i troił dzisiejszego wieczoru, lecz niestety posyła piłkę nad bramką.

W 48. minucie Carcela-Gonzalez otrzymuje żółtą kartkę za ciągnięcie Tiote za koszulkę.

52. minuta i doskonała sytuacja dla naszych zawodników. Kolejne dośrodkowanie Marveaux, do piłki dochodzi Sissoko, zgrywając ją do ustawionego na 3. metrze Taylora. Niestety wychowanek Srok lekko zaskoczony podaniem strzela zbyt lekko i piłka ląduje w koszyczku Gabulova.

W 55. minucie Carcela-Gonzalez dostaje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Marokańczyk spóźnia się z dojściem do piłki i wślizgiem kosi Haidarę. Sędzia Deniz Aytekin nie zastanawia się ani chwili i wyrzuca zawodnika z boiska.

W 71. minucie na boisko wchodzi zawodnik rodem z Akademii – osiemnastolatek Adam Campbell, który zastępuje Vurnona Anitę.

W 83. minucie kibice wstrzymują oddech. Tiote fauluje przed polem karnym, do wolnego podchodzi Boussoufa i na nasze szczęście trafia w poprzeczkę.

Kiedy wszyscy spodziewali się dogrywki, stało się coś wspaniałego. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Marveaux i na sekundy przed końcem Cisse trafia z główki „łaciatą” wprost do bramki. Newcastle wygrywa 1:0!

Tuż po strzelonym golu Niemiecki sędzia kończy mecz i cały stadion może fetować awans do ¼ finału Ligi Europy.