Nastepny mecz

Tottenham Hotspur

Newcastle United

-:-
 
26.09.2020
White Hart Lane, Londyn

Ostatni mecz

Newcastle United

Brighton & Hove 0-3
 
20.09.2020
St. James' Park, Newcastle

Tabela Championship

LpDrużynaMeczePunkty
1.Arsenal Londyn 00
2.Aston Villa 00
3.Brighton & Hove 00
4.Burnley FC 00
5.Chelsea Londyn 00
6.Crystal Palace FC 00

Cała tabela

Logowanie

 
 

Przypomnij hasło

Zarejestruj się

Nie jesteś jeszcze zarejestrowany?
Zrób to teraz i zostań pełnoprawnym użytkownikiem Serwisu Newcastle United!

 

Joe HarveyWłaśnie Seymour pojawił się w centrum wydarzeń, gdy nastał pokój w 1945 roku. Dyrektor sprawił, że drużyna składała się z samych gwiazd. Do Jackiego Milburna, Bobby'ego Cowella i Ernie Taylora dołączyli George Robledo, Bobby Mitchell, Joe Harvey i Frank Brennan. Klub osiągnął promocję do First Division bardzo szybko, bo już w 1948 roku. Piłkarze grali przed wypełnionymi po brzegi trybunami, a średnia 57 000 kibiców była zapowiedzią nadchodzącego sukcesu. W latach 50-tych "Sroki" podniosły Puchar Anglii aż trzy razy pokonując kolejno Blackpool 2-0 (1951 r.), Arsenal 1-0 (1952 r.) i Manchester City 3-1 (1955 r.). Piłkarze byli znani w każdym zakątku Anglii, a "Wor Jackie" Milburn i Bobby "Dazzler" Mitchell wyrobili sobie rangę na arenie międzynarodowej.
Jednak już w 1961 roku, pomimo posiadania w swym składzie wielu gwiazd takich jak Ivor Allchurch, George Eastham czy Len White, drużyna United spadła do niższej klasy rozgrywek pod wodza kontrowersyjnego managera Charliego Mittena - byłego piłkarza Manchesteru United. Był to wielki cios dla kibiców. Na ratunek przybył Joe Harvey, rozpoczynając swoją długą karierę szkoleniowca Newcastle. Drużyna powróciła na piłkarskie salony w 1965 roku. Stała się ekipą bardzo nieprzewidywalną, zdolną wygrać z każdym, ale nigdy do końca nie wykorzystując olbrzymiego potencjału. Podopieczni Harveya po raz pierwszy zakwalifikowali się do europejskich pucharów i w 1969 roku zszokowali wszystkich zdobywając Puchar Miast Targowych - odpowiednik dzisiejszego Pucharu UEFA.
W latach następujących bezpośrednio po europejskim sukcesie Harvey sprowadził wielce utalentowanych piłkarzy, którzy elektryzowali zgromadzonych na trybunach kibiców. Do klubu przybyli Jimy Smith, Tony Green i Terry Hibbitt. Najwięcej radości sprawił Geordies jednak kto inny - był środkowym napastnikiem, a nazywał się Malcolm Mcdonald. Supermac jest jedną z największych legend Newcastle. Zawsze zadziorny, głodny bramek, śnił się obrońcom po nocach. Dwa razy doprowadził United do finału krajowych pucharów. W 1974 w Pucharze Anglii Newcastle zmierzyło się z Liverpoolem, a dwa lata później w Pucharze Ligi z Manchesterm City. W obydwu przypadkach jednak "Sroki" nie zdołały przywieźć trofeów do Tyneside.

[ Wróć ]


Opracował: Krzysztof "Krzychu" Gomułka