Nastepny mecz

Crystal Palace FC

Newcastle United

-:-
 
22.02.2020
Selhurst Park, Londyn

Ostatni mecz

Arsenal Londyn

Newcastle United

4-0
 
16.02.2020
Emirates Stadium, Londyn

Tabela Championship

LpDrużynaMeczePunkty
1.Liverpool FC 1543
2.Leicester City 1535
3.Manchester City 1532
4.Chelsea Londyn 1529
5.Wolverhampton 1523
6.Manchester United 1521

Cała tabela

Logowanie

 
 

Przypomnij hasło

Zarejestruj się

Nie jesteś jeszcze zarejestrowany?
Zrób to teraz i zostań pełnoprawnym użytkownikiem Serwisu Newcastle United!

 

Joe HarveyWłaśnie Seymour pojawił się w centrum wydarzeń, gdy nastał pokój w 1945 roku. Dyrektor sprawił, że drużyna składała się z samych gwiazd. Do Jackiego Milburna, Bobby'ego Cowella i Ernie Taylora dołączyli George Robledo, Bobby Mitchell, Joe Harvey i Frank Brennan. Klub osiągnął promocję do First Division bardzo szybko, bo już w 1948 roku. Piłkarze grali przed wypełnionymi po brzegi trybunami, a średnia 57 000 kibiców była zapowiedzią nadchodzącego sukcesu. W latach 50-tych "Sroki" podniosły Puchar Anglii aż trzy razy pokonując kolejno Blackpool 2-0 (1951 r.), Arsenal 1-0 (1952 r.) i Manchester City 3-1 (1955 r.). Piłkarze byli znani w każdym zakątku Anglii, a "Wor Jackie" Milburn i Bobby "Dazzler" Mitchell wyrobili sobie rangę na arenie międzynarodowej.
Jednak już w 1961 roku, pomimo posiadania w swym składzie wielu gwiazd takich jak Ivor Allchurch, George Eastham czy Len White, drużyna United spadła do niższej klasy rozgrywek pod wodza kontrowersyjnego managera Charliego Mittena - byłego piłkarza Manchesteru United. Był to wielki cios dla kibiców. Na ratunek przybył Joe Harvey, rozpoczynając swoją długą karierę szkoleniowca Newcastle. Drużyna powróciła na piłkarskie salony w 1965 roku. Stała się ekipą bardzo nieprzewidywalną, zdolną wygrać z każdym, ale nigdy do końca nie wykorzystując olbrzymiego potencjału. Podopieczni Harveya po raz pierwszy zakwalifikowali się do europejskich pucharów i w 1969 roku zszokowali wszystkich zdobywając Puchar Miast Targowych - odpowiednik dzisiejszego Pucharu UEFA.
W latach następujących bezpośrednio po europejskim sukcesie Harvey sprowadził wielce utalentowanych piłkarzy, którzy elektryzowali zgromadzonych na trybunach kibiców. Do klubu przybyli Jimy Smith, Tony Green i Terry Hibbitt. Najwięcej radości sprawił Geordies jednak kto inny - był środkowym napastnikiem, a nazywał się Malcolm Mcdonald. Supermac jest jedną z największych legend Newcastle. Zawsze zadziorny, głodny bramek, śnił się obrońcom po nocach. Dwa razy doprowadził United do finału krajowych pucharów. W 1974 w Pucharze Anglii Newcastle zmierzyło się z Liverpoolem, a dwa lata później w Pucharze Ligi z Manchesterm City. W obydwu przypadkach jednak "Sroki" nie zdołały przywieźć trofeów do Tyneside.

[ Wróć ]


Opracował: Krzysztof "Krzychu" Gomułka