Sędzia: Neil Swarbrick

Julian Speroni Tim Krul
  Adrian Mariappa Żółta kartka Fabricio Coloccini
  Daniel Gabbidon Davide Santon
45' Out Dean Moxey  Michael Williamson
  Damien Delaney Mathieu Debuchy
  Joel Ward Yohan Cabaye  75' Out
  Jason Puncheon Moussa Sissoko
  Mile Jedinak  Vurnon Anita
45' Out Barry Bannan Żółta kartka Ismael Cheik Tioté
  Marouane Chamakh Żółta kartka Yoan Gouffran
77' Out Cameron Jerome Loïc Remy79' Out

45' In Yannick Bolasie Shola Ameobi 75' In
45' In Jonathan Parr Hatem Ben Arfa79' In
77' In Dwight Gayle Robert Elliot
  Lewis Price Mapou Yanga-Mbiwa
  José Campaña Massadio Haidara
  Jonathan Williams Gabriel Obertan
  Kevin Phillips Papiss Demba Cisse

Newcastle United wygrało na trudnym terenie w Londynie z Crystal Palace 3:0. Podopieczni Alana Pardew zdecydowanie zasłużyli sobie na to zwycięstwo, które pozwoli Srokom na utrzymanie szóstego miejsca w ligowej tabeli. Dziś na Selhurst Park bramki strzelali Yohan Cabaye i Hatem Ben Arfa. Własnego bramkarza dodatkowo pokonał Gabbidon.

Piłkarze gości od początku spotkania kontrolowali grę, a swoją przewagę potwierdzili golem z 25. minuty, gdy do siatki rywali trafił Yohan Cabaye, który zdobył swoją drugą bramkę w drugim meczu z rzędu. Francuz wykorzystał podanie Moussy Sissoko i strzelił w podobny sposób, jak tydzień temu z Manchesterem United.

Wynik niespełna 15 minut później podwyższył.. obrońca Crystal Palace, Danny Gabbidon. Po crossowym zagraniu Mathieu Debuchy'ego podanie starał się przeciąć defensor gospodarzy, jednak uczynił to na tyle niefortunnie, że piłka po długim rogu wpadła do bramki obok bezradnego Speroniego. Newcastle grało z niezwykłym spokojem i pewnością siebie nie pozwalając graczom Tony'ego Pulisa na zbyt wiele. Wynik na 3:0 w drugiej połowie ustalił Hatem Ben Arfa, który wykorzystał rzut karny po faulu na Ameobim.

Alan Pardew zdaje się znalazł złoty środek na grę swojego zespołu. Sroki w końcu nie grają jedynie długich piłek, a starają się je rozprowadzać z głową i - co najważniejsze - skutecznie. Dzisiejsze trio w środku pola w osobach Tiote - Cabaye - Anita zdało egzamin i z optymizmem można patrzeć na nadchodzący mecz ze Stoke City.