Davide Santon Brede Hangeland
  Mapou Yanga-Mbiwa  Aaron Hughes
  Mathieu Debuchy Sascha Riether73' Out
  Moussa Sissoko Steve Sidwell  89' Out
65' Out Vurnon Anita Bryan Ruiz
  Hatem Ben Arfa Żółta kartka   Alexander Kacaniklic
74' Out Sylvain Marveaux Żółta kartka Scott Parker
  Papiss Demba Cisse Dimitar Berbatov
65' Out Shola Ameobi Darren Bent 82' Out

65' In Yohan Cabaye Żółta kartka Matthew Briggs 73' In
74' In Loïc Remy Hugo Rodallega89' In
65' In Yoan Gouffran Adel Taarabt 82' In
  Robert Elliot Neil Etheridge
  Paul Dummett Giorgos Karagounis
  Dan Gosling Damien Duff
  Sammy Ameobi Derek Boateng

Newcastle United pokonało na St. James' Park 1:0 Fulham Londyn, a gola na wagę 3 punktów strzelił Hatem Ben Arfa. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy dla Srok, ale rozregulowane celowniki piłkarzy nie pozwoliły na większą zdobycz bramkową, jednocześnie trzeba przyznać, że bramkarz Fulham, David Stockdale, był w dobrej dyspozycji.

Tak jak zapowiadał Alan Pardew - na ławce pojawili się Loic Remy i Yohan Cabaye. O pierwszej połowie meczu można napisać tyle, że się odbyła, a najciekawszym momentem był rozwiązany but zawodnika The Cottagers.

Druga połowa była o wiele ciekawsza i pod dyktando zawodników Alana Pardew. Od samego początku prawą stroną szarpał Hatem Ben Arfa, ale niewiele mu z tego wychodziło. Pomimo zdecydowanej przewagi Sroki nie mogły się przebić przez obronę Fulham.

W 65. minucie Pardew zdecydował się na pierwszą zmianę i na boisko wpuścił Cabaye'a (został wybuczany przez część fanów na trybunach) i Remy'ego, co poprawiło grę ofensywną Newcastle.

Cabaye zaraz po wejściu na boisku popełnił błąd i sfaulował na 20 metrze przed bramką Krula. Do piłki podszedł Ruiz i uderzył w prawe okienko bramki Holendra, ale ten piękną paradą wybił piłkę.

Od 70 minuty rozpoczęły się ataki Srok na bramkę Stockdale'a. W 78. Minucie spotkania Ben Arfa dośrodkował z prawej strony boiska wprost na głowę Cisse, ten niestety uderzył w poprzeczkę. Minutę później bliski strzelenia był Hatem, ale golkiper Fulham - po strzale w krótki róg - popisał się swoim refleksem.

Coraz bardziej szalejący Ben Arfa w 80. minucie podał idealna piłkę Gouffranowi, ale ten z bliska nie trafił do siatki.

W 86. minucie Hatem Ben Arfa dostał piłkę w przed polem karnym Fulham i efektownym rajdem minął dwóch zawodników i huknął na bramkę z 16 metrów! Bramkarz The Cottagers nie miał najmniejszych szans i 1:0 dla Newcastle.

Sędzia doliczył 4. minuty przez, które piłkarze Newcastle przeprowadzali zmasowany atak na bramkę Stockdale'a, ale niestety nie potrafili pokonać Anglika i do końca spotkania wynik się już nie zmienił.

Dzisiejsze zwycięstwo Newcastle daje trochę optymizmu fanom, ale Alan Pardew musi popracować nad celnością ze swoimi zawodnikami, bo już drugie spotkanie Sroki mają zdecydowaną przewagę na boisku, ale mają duże problemy za strzeleniem gola.