0 Żółte kartki 0
Widzów: 26313
Sędzia: Mike Jones

Boaz Myhill Karl Darlow
18' Out Jonas Olsson Fabricio Coloccini
  Jonathan Evans Paul Dummett
  Gareth McAuley  Chancel Mbemba
  Claudio Yacob Daryl Janmaat
  Chris Brunt Jack Colback  86' Out
  Darren Fletcher Georginio Wijnaldum
  Craig Dawson  Moussa Sissoko
70' Out James Morrison Vurnon Anita  27' Out
88' Out Victor Anichebe Ayoze Pérez72' Out
  Stephane Sessegnon Aleksandar Mitrovic

18' In Craig Gardner Florian Thauvin 86' In
70' In Saido Berahino Ismael Tioté27' In
88' In Rickie Lambert Siem De Jong72' In
  Anders Lindegaard Robert Elliot
  James Chester Jamaal Lascelles
  Cristian Gamboa Kevin Mbabu
  Callum McManaman Yoan Gouffran

Porażką zakończyły Sroki tegoroczną część sezonu. Po chaotycznym i nie stojącym na wysokim poziomie spotkaniu Newcastle poległo w starciu z West Bromwich Albion 0:1.

Fani Newcastle mają wszelkie podstawy oczekiwać, by ten rok się już skończył. Druga połowa poprzedniego sezonu do pasmo rozczarowań, seria najgorszych wyników w historii i konsekwentny dryf na skały Championship, których w ostatniej chwili udało się uniknąć. Choć przed tegorocznymi rozgrywkami wzmocniono - patrząc na rachunek - załogę, kurs pozostał ten sam. Newcastle dwiema porażkami w odstępie trzech dni żegna się ze starym rokiem pod powierzchnią strefy spadkowej.

Pierwsza zła wiadomość nadeszła jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Roba Elliota, którego zmogła choroba, zmuszony był zastąpić Karl Darlow. Po 27 minutach gry wyeliminowany został kolejny zawodnik Newcastle - Vurnon Anita ucierpiał w starciu z Victorem Anichebe i zmieniony został przez Cheika Tiote.

Sroki miały w tym spotkaniu swoje szanse na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Najlepsza przyszła w drugiej odsłonie, gdy Perez trafił w poprzeczkę, a dobijający piętką Coloccini w słupek. Swoją szansę miał też Mike Jones. Newcastle w całym roku kalendarzowym nie otrzymało jeszcze rzutu karnego. Ostatnią okazję by to zmienić, miał arbiter dzisiejszego pojedynku z WBA, jednak w sytuacji, gdy Jonny Evans ewidentnie faulował Mitrovica w polu karnym, nie zdecydował się sięgnąć po gwizdek.

Debiutujący w Premier League Karl Darlow popisał się kilkoma udanymi interwencjami, jednak elektryczność młodego zawodnika widać było choćby w sytuacji, gdy decydując się na dalekie wybicie po podaniu do tyłu od Mbemby, posłał piłkę za własną linię końcową.

Kilka minut później, po uderzeniu głową Darrena Fletchera, były bramkarz Nottingham Forest przepuścił piłkę, która nie miała prawa znaleźć się w bramce, na co piłkarze Newcastle nie potrafili odpowiedzieć minimalnym choćby zagrożeniem po drugiej stronie boiska i trzy cenne punkty zostały na Hawthorns.