6.Manchester United 3353

Newcastle United Aktualności

Zwycięstwo w męczarniach. Morecambe 0:2 Newcastle

2013-08-28 22:45:01 Dodał: DiegoKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLNewcastle United po wielkich męczarniach pokonało na wyjeździe ekipę Morecambe 2:0 i awansowało do trzeciej rundy Pucharu Ligi. Bramki dla Srok strzelili bracia Ameobi - Shola oraz Sammy w ostatnich minutach meczu.

Jednak po pierwszej połowie wynik mógł być zgoła inny. Po pierwszych 45 minutach to piłkarze Jima Bentleya powinni prowadzić i to przynajmniej czterema bramkami. Już w 7. minucie nieporozumienie między Debuchym i Goslingiem mógł wykorzystać Ellison, jednak na posterunku stał Rob Elliot.

Trzy minuty później serca kibiców Newcastle zadrżały, gdyż po rzucie rożnym i strzale głową Marka Hughesa piłkę z linii bramkowej wybił Gosling. Chwilę później ostro faulowany przez Fleminga został Mathieu Debuchy, za co pomocnik Morecambe ujrzał jedynie żółtą kartkę.

W 21. minucie znów Sroki musiał ratować Dan Gosling, tym razem przed... Sammym Ameobim. Po kolejnym rzucie rożnym i biernej postawie Elliota piłka odbiła się od napastnika Srok i kierowała się w stronę bramki, jednak znów na linii stał były pomocnik Evertonu i po raz drugi - tym razem głową - wybił ją przed siebie.

Morecambe nie przestało naciskać podczas, gdy Newcastle nawet przez chwilę nie mogło utrzymać się dłużej przy piłce. Pojedyncze próby Gouffrana czy Sammy'ego nie zdawały się na nic, podczas, gdy w 33. minucie Sroki uratował Elliot popisując się podwójną interwencją po strzale Amonda.

Po zmianie stron obraz początkowo uległ zmianie, jednak przyniosło to efekt jedynie w postaci mniej licznych ataków ze strony gospodarzy. Jednak i te miały miejsce, chociażby w 54. minucie, gdy błąd popełnił Yanga-Mbiwa podając piłkę prosto pod nogi Sampsona, który na szczęście chytrym strzałem posłał futbolówkę tuż obok bramki Elliota.

Przez resztę spotkania zarówno Newcastle, jak i Morecambe przeprowadzało pojedyncze ataki zakańczane jednak niecelnymi strzałami. Lecz o ile w pierwszej połowie duet Bigirmana-Gosling spisywał się poniżej oczekiwań, tak w drugiej 21-letni pomocnik Srok był jednym z lepszych zawodników na boisku. Fatalnie z kolei spisywał się Marveaux, który zmarnował też dobrą sytuację do zdobycia bramki posyłając piłkę nad poprzeczką.

Gra toczyła się od bramki do bramki aż do 84. minuty. Wówczas akcję przeprowadzili rezerwowi - Shola Ameobi i Hatem Ben Arfa. Francuz posłał prostopadłą piłkę do napastnika Srok, ten - jakkolwiek by to zabrzmiało - urwał się obrońcy i posłał piłkę prosto do siatki Barry'ego Roche.

Po tej bramce Morecambe ruszyło do bardziej zdecydowanych ataków. Podczas rzutu rożnego pod pole karne Srok zapędził się nawet wyżej wspomniany Roche, lecz nie przyniosło to pożądanego efektu. Wprost przeciwnie. W doliczonym już czasie gry z kontratakiem wyszli piłkarze Alana Pardew, a konkretniej Ben Arfa z Sammym. Francuz posłał górną piłkę do reprezentanta angielskiej młodzieżówki, który z łatwością minął obrońcę i pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę po rozpoczęciu gry arbiter zakończył to jakże wyczerpujące psychicznie spotkanie.

Newcastle z wielkim bólem awansowało do trzeciej rundy Pucharu Ligi, w której to zmierzą się z zespołem Leeds United. Po tym meczu można jednak powiedzieć jedno - po raz kolejny nie widać jakiegokolwiek pomysłu w grze Newcastle, co było słychać podczas nawet meczu wśród samych zawodników. Po niedokładnym podaniu Debuchy'ego do Gouffrana z ust bodajże Harisa Vuckicia padło zdanie: "What the f*ck you doing?". Fani Srok również dali o sobie znać - w okolicach 70. minuty nie zostawili na zarządzie suchej nitki i przyśpiewkami domagali się transferów do ich klubu.

Mimo to na mocny plus zasłużył - według mnie - Curtis Good. Mimo swojego debiutu zachowywał stoicki spokój w kilku sytuacjach i spisywał się bardzo solidnie. I gdyby nie to, że byłem ciekaw jego gry, wyłączyłbym transmisję po pierwszych pięciu minutach.

Po raz kolejny dobre spotkanie rozegrał również Paul Dummett, który co raz mocniej dobija się do podstawowej jedenastki Srok. I oby to miało miejsce już podczas nadchodzącego meczu z Fulham.

Morecambe 0:2 Newcastle United

Bramki: Shola Ameobi 84', Sammy Ameobi 90+3'

Żółte kartki: Fleming, Sampson - Marveaux

Newcastle United: Elliot; Debuchy, Yanga-Mbiwa (c), Good, Dummett; Bigirimana, Gosling; Sammy Ameobi, Vuckic (Shola Ameobi 45'), Marveaux (Sissoko 88'); Yoan Gouffran (Ben Arfa 71').

Morecambe: Roche; Wright, Parrish, Hughes (c), Diagne; Williams, Drummond (Mwasile 88'), Fleming (Kenyon 77'); Amond (Marshall 54'), Sampson, Ellison.