24.04.2024

Newcastle United Aktualności

Odstrzał. Oxford 3:0 Newcastle

2017-01-28 18:11:31 Dodał: DiegoKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLNewcastle United poniosło klęskę w meczu czwartej rundy FA Cup z Oxford. Teoretycznie słabszy i niżej notowany rywal pokazał Srokom, jak należy grać w piłkę i zdecydowanie lepiej przygotował się do dzisiejszego spotkania. Rafie Benitezowi z kolei rotacja składem nie wyszła dziś na dobre.

Pierwsza połowa przebiegała w miarę po myśli piłkarzy gości. Pierwszą okazję do zdobycia bramki dla Newcastle miał Yasin Ben El-Mhanni po zagraniu Isaaca Haydena, jednak pewnie i spokojnie interweniował Simon Eastwood. Chwilę później to piłkarze Oxford mogli wyjść na prowadzenie, ale strzałem z ostrego kąta w wykonaniu Halla nie dał się zaskoczyć Matz Sels.

W 30. minucie akcja przeniosła się pod pole karne gospodarzy, gdzie dwukrotnie piłkarze Srok dali się wykazać Eastwoodowi - wpierw po uderzeniu Jesusa Gameza, a następnie przy próbie Ayoze Pereza, gdy wyszedł z bramki skracając kąt i nie pozwalając Hiszpanowi na skuteczne wykończenie akcji.

Do przerwy zatem utrzymywał się wynik 0:0, jednak nie na długo. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze wywalczyli rzut rożny i po zamieszaniu w polu karnym największym sprytem wykazał się Kane Hemmings, który wpakował futbolówkę do bramki z najbliższej odległości.

Sroki mogły doprowadzić do wyrównania w 65. minucie, kiedy to sędzia podyktował rzut karny po faulu Phila Edwarsa na Mitroviciu. Do piłki podszedł sam poszkodowany, jednak górą w tym pojedynku okazał się Simon Eastwood. Zemściło się to niespełna kwadrans później, kiedy to po kolejnym rzucie rożnym bramkę zdobył Curtis Nelson.

Dzieła zniszczenia na 3 minuty przed końcem meczu dokończył Antonio Martinez, który wykorzystał kolejne świetne podanie Halla i przypieczętował zwycięstwo Oxford.

Oxford 3:0 Newcastle United

Bramki: Hemmings '46, Nelson '79, Martinez '87

Żółte kartki: Hemmings, Edwards - Hanley

Sędzia: David Coote

Newcastle United: Sels - Gamez, Hanley, Good, Haidara (Ritchie '77) - El-Mhanni (Gouffran '68), Barlaser, Hayden, Lazaar - Perez - Mitrović

Oxford: Eastwood - Edwards, Dunkley, Nelson, Skarz - Maguire (Martinez '70), Lundstram, Ledson, Johnson - Hall - Hemmings (Sercombe '83)