Nastepny mecz

Newcastle United

Huddersfield Town -:-
 
23.02.2019
St. James' Park, Newcastle

Ostatni mecz

Newcastle United

CSKA Moskwa 1-1
 
16.02.2019
Pinatar Arena, Murcja

Tabela Championship

LpDrużynaMeczePunkty
1.Liverpool FC 2360
2.Manchester City 2456
3.Tottenham Hotspur 2351
4.Chelsea Londyn 2347
5.Arsenal Londyn 2447
6.Manchester United 2445

Cała tabela

Logowanie

 
 

Przypomnij hasło

Zarejestruj się

Nie jesteś jeszcze zarejestrowany?
Zrób to teraz i zostań pełnoprawnym użytkownikiem Serwisu Newcastle United!

 

Newcastle United Aktualności

91 milionów funtów straty!

2018-05-19 07:33:37 Dodał: MarcinKomentarze: 1

Serwis Newcastle United - NUFC PLNewcastle United podjęło „finansowy hazard”, aby zapewnić awans do Premier League po raz pierwszy w roku 2016/17, przyznaje dyrektor zarządzający Lee Charnley.

Klub w końcu złożył swoje roczne sprawozdania finansowe za rok rozrachunkowy kończący się 30 czerwca 2017. Stało się tak w czwartek, ponad sześć tygodni po terminie i powinny one być dostępne w całości na początku przyszłego tygodnia.

Główne liczby zostały już opublikowane przez klub i pokazują, że w ciągu ostatniego roku finansowego Newcastle poniosło olbrzymią stratę operacyjną w wysokości 90,9 miliona funtów, mimo że zdobyli wtedy mistrzostwo Championship. Ogromna zmiana w porównaniu do zysku 0,9 miliona funtów za 12 miesiące wcześniej.

Wyniki finansowe 2017 - Newcastle United

Ta strata wynikała przede wszystkim z dramatycznej redukcji przychodów z telewizji, która spadła o jedną trzecią. Jak również z faktu, że Newcastle United utrzymało najwyższy budżet wynagrodzeń w historii EFL - 112,2 miliona funtów - wzrost o 37,5 miliona funtów w porównaniu do poprzedniego sezonu. Oznacza to, że budżet na wynagrodzenia w Championship byłby w połowie tabeli pośród klubów grających wtedy w Premier League.

W rezultacie przychód spadł o około jedną trzecią z 125,8 milionów funtów do 85,7 miliona, a strata po opodatkowaniu, wynosiła 41,3 miliona funtów, w porównaniu z zyskiem 4,6 miliona funtów.

Gdyby Sroki nie zdołały zabezpieczyć awansu, długofalowy wpływ byłby poważny - i pomaga uwidocznić rozbieżne środowiska finansowe w Premier League i Championship.

Norwich City podjął alternatywne podejście po spadku, próbując obniżyć koszty i nadal pozostaje w przeciętności połowy tabeli Championship. Aston Villa, w międzyczasie, próbowała podobnego modelu do Newcastle - faktycznie wydali znacznie wyższe kwoty na piłkarzy - ale muszą jeszcze przejść przez play-offy Championship, jeśli mają powrócić do najwyższych rozgrywek.

W opinii Charnleya, Newcastle nie byłby w stanie uzyskać awansu po pierwszej próbie pod wodzą Rafy Beniteza, gdyby jego właściciel, Mike Ashley, nie zaoferował "wsparcia i zabezpieczenia", przez zastrzyk gotówki, aby wspomóc płynność finansową klubu.

Magnat Sport Direct dostarczył klubowi pożyczkę w wysokości 15 milionów funtów powiększając całkowitą ilość nieoprocentowanej pożyczki do 144 milionów funtów.

W oficjalnym oświadczeniu klubu Charnley powiedział: "Po sezonie pełnym wyzwań w Championship każdy w klubie był zachwycony, gdy dwa mecze ligowe przed końcem zabezpieczyliśmy automatyczny awans”.

"Nawet biorąc pod uwagę fantastyczny poziom wsparcia podczas naszego sezonu w Championship, taka jest różnice w przychodach z transmisji i dochodach komercyjnych pomiędzy Premier League i EFL, że odnotowujemy spadek rocznego dochodu o prawie jedną trzecią”.

"Natychmiastowy powrót do Premier League miał kluczowe znaczenie dla przywrócenia stabilności finansowej i perspektyw klubu na przyszłość”.

"Dzięki wsparciu i zabezpieczeniu właściciela podjęliśmy coś co było w istocie ‘finansowym hazardem’ aby zapewnić natychmiastowy awans”.

"Statystyki pokazują, jak trudno było to osiągnąć w ostatnim czasie, a tylko pięć z 18 drużyn, które spadły w ciągu poprzednich sześciu sezonów, wróciły w kolejnym sezonie (jeden w drodze automatycznego awansu, a cztery w play-offach)”.

"Byliśmy jedynym ze spadkowiczów, który osiągnął natychmiastowy powrót do Premier League".

Kwota wydana na wynagrodzenia w roku 2016/17 w porównaniu do pozostałych dwóch drużyn, które awansowały, była prawie trzykrotnie wyższa niż w Brighton i Hove Albion (40,4 mln funtów), a blisko sześciokrotnie wyższa od Huddersfield Town (21,7 mln funtów).

Liczba ta zawiera 30 milionów funtów uciążliwych kontraktów, głównie dla graczy, którzy nie byli już częścią planów pierwszego zespołu, ale nadal są zatrudnieni przez klub, a także premie za awans. Takie bonusy zostały wypłacone graczom, Benitezowi, wszystkim pracownikom klubu oprócz Charnleya, a także pracownikom NUFC Foundation - i rozumie się, że wyniosły 9,9 miliona funtów.

Oznacza to również, że wskaźnik wynagrodzenia-przychody Newcastle był oszałamiający (130,9%), w porównaniu z 59,4% w poprzednim sezonie.

Pomimo sprzedaży graczy zarabiających dużo, takich jak Moussa Sissoko, Georginio Wijnaldum i Daryl Janmaat, większość z 12 transferów Newcastle podczas Championship zarabiało odpowiednio do Premier League.

Wynagrodzenie Beniteza, które mówi się, że wynosi około 6 milionów funtów - również zostało utrzymane, a liczba personelu medycznego i sztabu szkoleniowego Newcastle wzrosła.

Niewiarygodna średnia frekwencja Magpies na 23 mecze na St James’ Park wzrosła o prawie 1500 z 49 754 w kampanii Premier League 2015/16 do 51 108 w Championship.

W swoim oświadczeniu Charnley dziękuje fanom za wsparcie, które, jak podkreśla, przyczyniło się do wspaniałego sezonu 2016/17.

"Nie mieliśmy zatem złudzeń co do skali wyzwania, przed którym stanęliśmy. Zachowanie managera i kluczowych członków jego sztabu, wraz ze znacznymi wydatkami na przekształcenie składu na Championship, dało nam to, co uważaliśmy za najlepszą możliwą szansę na sukces".

„Bylo kilka odejść piłkarzy wysokiej klasy jak Moussa Sissoko, Gini Wijnaldum, Daryl Janmaat i Florian Thauvin. Dodając do Dwighta Gayle'a, Matta Ritchiego i Matza Selsa, którzy dołączyli do nas w czerwcu 2016, kolejnych dziewięciu graczy dołączyło w roku finansowym 2016/17: Christian Atsu, Ciaran Clark, Mo Diame, Jesus Gamez , Isaac Hayden, Grant Hanley, Achraf Lazaar, Daryl Murphy i DeAndre Yedlin”.

"Podczas gdy zarobiono spore kwoty transferowe, za piłkarzy, którzy odeszli, struktura gotówki tych umów sprawia, że będą należnościami przez okres do czterech lat”.

„Nasza zdolność do wytrzymania finansowego wpływu spadku i przyjęcia podejścia, które wykonaliśmy, była więc możliwa tylko dzięki dalszemu wsparciu finansowemu naszego właściciela, który wstrzyknął kolejne 15 milionów funtów nieoprocentowanej pożyczki w 2017 roku”.

"Zdobycie awansu było pierwszym priorytetem, a utrzymanie naszego statusu w Premier League było drugim, oba zostały osiągnięte dzięki ciężkiej pracy, na wszystkich poziomach klubu, we wszystkich działach, a także dzięki w niemałej mierze wspaniałe wsparciu naszych fanów".


Źródło: nufc.co.uk, Chronicle

 

Komentarze:

 
placente placente 2018-05-19 17:40:45

oho, no to nie ma się co szykować na jakieś transfery sensowne...chyba..

 
 

Wróć do newsów


 

Zaloguj się i dodaj komentarz:

 

Login:

 

Hasło:

 

Treść:

 

Regulamin